תיעוד רגע של קרב ומתח בין שועל טיבטי ומרמיטה הובילה לזכייתו של צלם סיני – יונגקווינג באו - בתואר "צלם הטבע של 2019".  באו זכה בתחרות צילומי טבע בינלאומית לאחר שתיעד "רגע של מאבק על חיים ומוות" - כך הסבירו במוזיאון הטבע בלונדון (the Natural History Museum) את הבחירה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לתמונה קוראים "הרגע", היא צולמה בקווינג'אי – שברמה הטיבטית (סין) וחושפת בפרטי פרטים את הרגע שבו השועל מתכונן למתקפה על הטרף – מרמיטה, שמבינה היטב את מצבה ושולחת את כפותיה להגנה בתנועה שנראית אנושית מאוד.

יותר מ-48,000 צלמים מ-100 מדינות נכנסו לתחרות שנערכה השנה, רוז קידמן קוקס מהמוזיאון הלונדוני המפורסם הסבירה שבחרה בתמונה הזו מפני ש"זה רגע מושלם" לדבריה, "עוצמת ההבעה בתנוחות מחזיקה אותך שקוע, יש אנרגיה בכפות המורמות, זה נראה כרגע שתופס את הגיבורים בתמונה באיזון מושלם".

מנהל מוזיאון הטבע, סר מייקל דיקסון, אמר שהתחרות הזו משמשת תזכורת לחשיבות השמירה על חיות הבר בעולם. "האזור שבו התמונה צולמה זה אזור שמכונה לעיתים קרובות 'הקוטב השלישי', בגלל מאגרי המים העצומים בשדות הקרח שלו, מאוימים מעליית טמפרטורה דרמטית כמו אלו שנמדדו באזור הארקטי", ציין.

תמונת השנה בעולם החי (צילום: sky news, Frozen Moment. Pic: Jeremie Villet/Wildlife Photographer of the Year)
אחת מ"תמונות הטבע של השנה" | צילום: sky news, Frozen Moment. Pic: Jeremie Villet/Wildlife Photographer of the Year

תצלומים אחרים המופיעים בקצרה כוללים את תמונת לבה מהרי געש הפעילים בעולם באי הגדול של הוואי ותמונתו של מקס ווה – תמונת ביזון אמריקאי שעומד בסופת שלג בפארק הלאומי האמריקני - ילוסטון. הצילומים יוצגו במוזיאון להיסטוריה של הטבע החל מהשבוע, אחר כך יצאו לסיור ברחבי בריטניה ובעולם כולו

תמונת השנה בעולם החי (צילום: sky news, Frozen Moment. Pic: Jeremie Villet/Wildlife Photographer of the Year)
ביזון אמריקני בסופת שלג | צילום: sky news, Frozen Moment. Pic: Jeremie Villet/Wildlife Photographer of the Year