מזכיר המדינה של ארה"ב מייק פומפאו התייחס היום (שבת) להתעסקות התקשורתית בחקירה שמתנהלת באוקראינה נגד בנו של ג'ו ביידן, המתחרה הפוליטי של טראמפ. "זה משחק תופסת מטופש", אמר פומפאו והוסיף: "זה לא עוזר לדמוקרטיות לפרוח".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"העולם לא מתמקד בדברים הנכונים, בדברים החשובים, בדברים שמשפיעים על חייהם של אנשים אמיתיים ובמקום זאת נקלע לאיזה משחק תופסת מטופש". אמר מייק פומפאו לאחר שנשאל בנאום שערך היום ביוון האם היו סימני אזהרה בשיחה בין דונלד טראמפ לנשיא אוקראינה ולדימיר זלנסקי שמצריכים המשך חקירה.

"זה לא מועיל, זה לא עוזר לדמוקרטיות לפרוח", אמר פומפאו והוסיף: "אני לא חושב שמישהו כאן מתעניין בזה, אני חושב שאנשים רוצים לדעת על היחסים בין ארצות הברית ליוון. העולם לא מתמקד בדברים החשובים שמשפיעים על החיים של האנשים".

הדברים של פומפאו באים לאחר שרוסלן ריבושפקה, התובע הכללי החדש של אוקראינה, הודיע אתמול שחקירת חברת האנרגיה הקשורה לבנו של סגן נשיא ארה"ב לשעבר ג'ו ביידן תחודש.

ריבושפקה, שנכנס לתפקיד בסוף אוגוסט, אמר כי הלשכה שלו תבחן את התיקים הפליליים שקשורים לחברת הגז "בוריסמה", שהאנטר ביידן הועסק בה בעבר כחבר דירקטוריון. עוד מסר ריבושפקה כי הוא לא מודע לראיות לעבירות שביצע בנו של ביידן וטען כי לא מופעלים עליו לחצים חיצוניים.