המערכה שמנהלים משפחתה וחבריה של נעמה יששכר לשחרורה מהכלא ברוסיה בעיצומה. על יששכר נגזרו שבע וחצי שנות מאסר בגין כמות זניחה של סם קל שנמצא בתיקה. ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה ראובן ריבלין הגישו לנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, בקשה להענקת חנינה ליששכר. במקביל, אמש (שני) הגיש עורך הדין של יששכר ערעור על גזר הדין.

ליעד גולדברג, אחותה של נעמה, סיפרה ב"חדשות הבוקר" כי המשפחה תולה תקווה גדולה בקבלת החנינה מפוטין, אבל גם נערכת לאפשרות שזה לא יקרה: "אנחנו חייבים להיות אופטימיים, אין ברירה אחרת. נעמה כבר מיואשת ברמות ולא עומדת בזה, אנחנו צריכים להילחם בשבילה ולהאמין שהיא תצא הביתה ולא תירקב שם שבע וחצי שנים. זו לא אופציה, זה לא על השולחן בכלל. אנחנו מחכים לתשובות מפוטין ומאוחנה ואם הם לא יסכימו, נעבור לשלב הבא".

איך התחושות שלך בימי ההמתנה האלו?
"לא טוב בכלל. זה מלחיץ, שבע וחצי שנים זה לא צחוק. אין אחד במשפחה שישן בלילה. אנחנו רוצים לעשות את הצעדים הנכונים כדי להביא את נעמה הביתה. אני לא יכולה להסביר כמה שזה נורא".

מעדכנים אתכן במה שמתרחש מאחורי הקלעים?
"ממש קצת, כל מה שאנחנו יודעים כרגע זה שמר פוטין חושב על זה ושראש הממשלה וכולם עובדים על זה. הם מבטיחים שהם יחזירו את נעמה הביתה, זה נותן תקווה ואנחנו מאוד מודים לכולם".

את בקשר עם אחותך?
"אני בקשר איתה דרך אמא שלי שראתה אותה אתמול ושרואה אותה בכל דיון. דרכה אני מעבירה לנעמה כמה שאני אוהבת אותה ונלחמת בשבילה. חוץ מזה, אין לי אפשרות לדבר איתה בכלל".

ספרי מעט על נעמה.
"אחותי היא הבן אדם הכי מדהים ומיוחד בעולם. היא ילדה טובה, הייתה בצופים כל הילדות ואז עלתה לעשות צבא. היא מורה ליוגה וכל מה שהיא רוצה לעשות זה לעזור לאנשים ולתרום את טובתה לעולם. היא כלואה על טעות, זה מאוד עצוב. העולם מפסיד מישהי כמו נעמה, זה חוסר".