התקיפה האמריקנית והחיסול של סולימאני הלילה (בין חמישי לשישי) לא עברה בשתיקה. היו שתמכו, היו שהתנגדו, מה שבטוח - הצעד הזה הוא רב משמעויות עבור כל הצדדים. אז איך הגיבו האמריקנים לחיסול הדרמטי?

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

טראמפ מצידו נמנע מהצהרה רשמית, והסתפק בציוץ של דגל ארה"ב בטוויטר. זאת, למרות שהתקיפה מיוחסת להחלטתו, כך על פי הודעת הפנטגון שנמסרה מיד לאחר החיסול. 

 

 

לינדזי גרהאם, סנטור מדרום קרוליינה ותומכו של טראמפ, מיהר לתמוך במהלך: "אם אירן תמשיך לתקוף את אמריקה ואת בעלות בריתנו, היא תשלם את המחירים הכבדים ביותר – כולל את השמדת בתי הזיקוק שלהם". גרהאם הוסיף ופנה לממשלה האירנית בטוויטר, וקרא לה לעזוב את אמריקה ובעלות בריתה ולהפסיק להיות הספונסר הגדול ביותר לטרור בעולם.

 

 

היו גם מי שהתנגדו למהלך, וחשבו אותו לפזיז מדי. כך למשל סנאטורית מסצ'סוטס אליזבת וורן, צייצה בטוויטר ביקורת על ההחלטה לתקוף בעירק. "סולימאני היה רוצח, אחראי למותם של אלפים, כולל מאות אמריקאים", כתבה. " אולם מהלך פזיז זה מסלים את המצב עם איראן ומגדיל את הסיכוי לעוד מקרי מוות וסכסוך חדש במזרח התיכון. העדיפות שלנו חייבת להיות הימנעות ממלחמה נוספת".

 

 

"אף אמריקני לא יתאבל על קאסם סולימאני", כתב ג'ו ביידן, סגן נשיא ארה"ב לשעבר. "הוא תמך בטרור, וזרע כאוס. זה לא סותר את העובדה שזהו צעד שיסלים באזור מסוכן גם ככה. הממשל טוען שההתקפה נועדה להפחית התקפיות מצד אירן – אולם כמעט בטוח שההפך הוא שיקרה".