ביממה שאחרי הפיגוע במונסי, האווירה ברחבי ארצות הברית עדיין מתוחה - האזרחים היהודים מנסים לחזור לשגרה אחרי פיגוע הטרור במהלך חגיגות החנוכה, אבל הכוננות עדיין בשיאה. שליחתנו לארצות הברית, יונה לייבזון, הצטרפה לסיור עם המשמר האזרחי היהודי - שהגביר את הסיורים כשכבת הגנה נוספת. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"יהודים צריכים להתחיל להגן על עצמם", אומר שלמה, תושב מונסי ששירת בצה"ל. "אי אפשר לסמוך על המשטרה או על הממשלה. צריך לאחוז בנשק. זה היהודי המודרני, היהודי החמוש. לפני שנתיים התגייסתי לצה"ל כדי ללמוד להשתמש בנשק ולהתאמן - ועכשיו כשחזרתי אני מלמד את חבריי ואנחנו מתארגנים כדי לעשות זאת באופן קבוע".

יהודי ניו יורק מתחמשים (צילום: באדיבות גדליה)
יהודי ניו יורק מתחמשים | צילום: באדיבות גדליה

שלמה הוסיף: "אנשים צריכים להתחיל להבין שעלינו לנקוט בצעדים אקטיביים. אנחנו צריכים לנקוט בצעדים כדי להגן על הקהילה אם משהו קורה". שלמה גם שיתף בתחושות בתוך הקהילה במונסי: "התגובות מעורבות, חלק מהאנשים נבהלים, כי לא רגילים כאן לראות נשקים גדולים. אבל אנחנו כאן כדי לשנות את זה, ולהנחיל את הרעיון שיהודים יכולים להתחמש וזה בידנו להגן על עצמנו".

בתוך כך, התפרסם היום בארצות הברית תיעוד של רגע התפיסה של הדוקר, תומאס גרפטון שנאשם בביצוע פיגוע בבית הרב בניו יורק. במקביל, הודיע ה-FBI כי מדובר בפשע שנאה.