ראש הממשלה בנימין נתניהו וראש המל"ל, מאיר בן שבת, נפגשו הערב (שלישי) עם בני משפחתה של נעמה יששכר, ונתניהו הודיע: "אפעל לשיפור תנאי מאסרה". אתמול אותרה נעמה, לאחר שהועברה לכלא אחר ומרוחק, והיום התברר שתנאי המאסר שלה הורעו שם באופן משמעותי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות  

במהלך השיחה הבהיר נתניהו לבני המשפחה כי הוא יעשה כל שביכולתו כדי לדאוג לנעמה. רה"מ אמר ששמע שהעבירו את נעמה לכלא אחר ושהוא ינסה למצוא דרך לדבר איתה או להעביר לה מכתב, על מנת ליידע אותה במאמצים להחזירה לישראל עד ביקורו של נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין.

ביום שישי האחרון נעמה הועברה לכלא אחר – מבלי שיידעו את אמה או עורכי דינה בנושא. לאחר מאמצים רבים, הצליחה אתמול קונסולית ישראל לאתר אותה בבית כלא מרוחק ממוסקבה, כשהיא מוחזקת בתנאים קשים – וללא בגדים חמים.

ולדימיר פוטין ובנימין נתניהו (צילום: רויטרס, חדשות)
נתניהו: ננסה להחזיר את נעמה עד הגעתו של פוטין | צילום: רויטרס, חדשות

לאחר מספר ימים שלא ידעו היכן נעמה מוחזקת, היא אותרה ב'כלא 11' המרוחק מהבירה הרוסית. עורכת הדין שלה הגיעה למקום על מנת לבקרה וגילתה לתדהמתה שנעמה מוחזקת במקום ללא הביגוד החם שנמסר לה על ידי אימה במהלך הערעור.

במקביל, גילתה עורכת הדין שנאסר על נעמה להכניס לתאה את הספרים שקיבלה ממשפחה. עורכת הדין סיפרה שנאמר לה שנעמה תעבור בקרוב לכלא אחר – כשבשלב הזה לא ניתן לספר באיזה מתקן מדובר ואפילו היכן הוא ממוקם.