החשד לפיגוע טרור בפלורידה: על פי הפרסומים בסוכנויות הידיעות בארה"ב, היורה, שגרם למותם של שלושה בני אדם ולפציעתם של שמונה נוספים לאחר שפתח לעברם באש בבסיס חיל הים בפנסקולה אמש (שישי), כתב שעות לפני האירוע בטוויטר כי "ארה"ב היא אומה של רשע". לפי הדיווחים, היורה הוא מוחמד אל-שמרני, חניך בחיל האוויר האמריקני ממוצא סעודי.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אני נגד הרשע, ואמריקה כולה הפכה לאומה של רשע", כתב אל-שמרני בחשבון הטוויטר שכבר פרסם בעבר גינויים כלפי מדיניות התמיכה של ארה"ב בישראל וכן ציטוטים מדבריו של מנהיג אלקעידה - ונחסם בעקבות האירועים האחרונים. "אני לא נגדכם רק בגלל שאתם אמריקניים, אני לא שונא אתכם בגלל החירויות שלכם. אני שונא אתכם כי כל יום אתם תומכים, מממנים ומבצעים פשעים לא רק נגד המוסלמים - אלא נגד האנושות כולה". 

לדברי אחד הקצינים הבכירים בבסיס, היורה היה "אחד מבין כמה מאות סטודנטים זרים ששירתו במקום". בשל העובדה שרק אנשי כוחות הביטחון רשאים להיות חמושים בתוך שטח הבסיס - בארה"ב חוקרים כעת כיצד הצליח החשוד להחדיר את הנשק מבלי להיתפס.

חילוץ נפגעים באירוע ירי בפלורידה
זירת אירוע הירי בארה"ב | צילום: CBS news‏

שר ההגנה האמריקני מארק אספר התייחס לאירוע ואמר כי "הוא שוקל כמה צעדים על מנת להבטיח את ביטחון המתקנים הצבאיים ואת בטיחותם של חברי השירות שלנו ומשפחותיהם", אך לא סיפק פרטים נוספים מעבר לכך.

הנשיא טראמפ אמר כי מלך סעודיה סלמאן "קרא להביע את תנחומיו הכנים ואת אהדתו למשפחות וחבריהם של הלוחמים שנהרגו ונפצעו בתקיפה שהתרחשה בפנסקולה, פלורידה". 

שישה אזרחים סעודים נעצרו לאחר התקרית, בהם שלושה שעל פי הדיווחים תיעדו את רגעי הירי. 

האירוע התרחש אתמול סמוך לשעה 06:30 בבוקר (שעון פלורידה), לאחר שהיורה פתח באש בתוך הבסיס ולבסוף חוסל. בין הפצועים באירוע - שני סגני השריף המקומי כשאחד מהם הוא גם זה שהצליח לחסל את היורה.