חייל בצי האמריקני פתח הלילה (חמישי) באש במספנה של הצי האמריקני בפרל הארבור שבהוואי ירה, פצע שלושה בני אדם ולאחר מכן ירה בעצמו למוות. שלושת הפצועים הם אזרחים שעובדים במשרד ההגנה האמריקני. לפי דיווח ברשת NBC, שניים מהם מתו מפצעיהם. מהבית הלבן נמסר כי הנשיא טראמפ עודכן במצב והוא "עוקב אחרי ההתרחשויות". האירוע התרחש שלושה ימים לפני יום השנה למתקפה על פרל הארבור ב-1941, שגרמה לארה"ב להצטרף למלחמת העולם השנייה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בשעה 14:30 בצהריים שעון מקומי, פתח אלמוני בירי חסר הבחנה בשטח הבסיס הצבאי, הנמצא 8 ק"מ מבירת המדינה הונולולו. הוא פגע בשלושה בני אדם, שניים מהם נפצעו באורח אנוש. עדי ראייה סיפרו כי בשלב מסוים החשוד כיוון את הנשק אל גופו וירה. עוד דווח כי היורה לבש מדים של הצי האמריקני בזמן האירוע.

דוברת הבסיס אישרה את דבר הירי אך סירבה למסור פרטים נוספים, פרט לכך שהוטל סגר על הבסיס. בעוד 3 ימים אמור היה הצבא לציין בבסיס 78 שנים לאירוע המכונן בו תקף חיל האוויר היפני את ספינות הצי במקום בעת מלחמת העולם השניה. 2403 חיילים אמריקנים נהרגו במתקפה, ויותר מאלף נפצעו. למחרת הצביע הקונגרס האמריקני בעד כניסתה של ארה"ב למלחמה.