משפט חריג בארה"ב: אישה בת 42 נאשמת בניסיון רצח של נערה בת 14. "כלי הרצח": המכונית של הנאשמת. לפי המשטרה, הנאשמת פגעה בנערה עם רכבה – וניסתה להצדיק את מעשיה באמירות גזעניות. הרשויות בודקות אם מדובר בפשע שנאה

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ניקול מארי פול פרנקלין בת ה-42 נעצרה לאחר שפגעה עם רכבה בנערה מתגברת בקלייב, איווה. הנהגת הודתה במעשיה ואמרה: "עשיתי את זה בגלל שהיא מקסיקנית". במשטרה ציינו כי הנהגת השמיעה "סדרה של אמירות פוגעניות כלפי לטינים".

פרנקלין מתגוררת בדה מוין, שנמצאת במרחק של כ-7 קילומטר מזירת התאונה. ב-9 בדצמבר היא פגעה עם רכבה בנערה שהלכה לכיוון בית הספר: מהחקירה עולה כי הרכב עלה על המדרכה, דרס אותה ולאחר מכן נמלט מהזירה.

"אני לא זוכרת את הפגיעה, אני רק זוכרת את המכונית מתקרבת", אמרה הנערה בריאיון לרשת טלוויזיה מקומית. "לא עשיתי שום דבר, אני רק נערה שהייתה בדרך למשחק כדורסל".

גורמים רשמיים במדינה אמרו כי הנערה חזרה לבית הספר כשבוע לאחר התאונה. במשטרה התייחסו לאירוע בחומרה והאשימו את פרנקלין בניסיון רצח – וגם באירוע תקיפה שהתרחש כשעה וחצי לאחר תאונת הפגע וברח: לפי המשטרה, הנהגת נכנסה לחנות נוחות, השתמשה בכינויים גזעניים כלפי עובדים ולקוחות ואף השליחה חפצים לעבר המוכר.

מפקד המשטרה המקומית, מייקל וונמה, הבהיר: "אין מקום בקהילה שלנו או בכל קהילה אחרת לסוג כזה של שנאה ואלימות. אנחנו מחויבים לתמוך בקורבן ובמשפחתה ונפעל להשגת צדק. נציג את כל הראיות שיש לנו לתובע, ובסוף הוא יקבל את ההחלטה אם להגדיר את האירוע כפשע שנאה". הנהגת פרנקלין, שאינה מיוצגת עדיין על ידי עורך דין, צפויה להתייצב שוב בבית המשפט בעוד שבוע.