אימה של התיירת הבריטית שהואשמה בתלונת שווא נגד 12 נערים וצעירים ישראלים בטענה שאנסו אותה, האשימה אתמול (חמישי) את הממשלה הבריטית שלא מסייעת להם במעצרה של בתה, ושנשללים מבתה זכויות רבות. היא ציינה שמצבה של בתה קשה, והשהייה בכלא הרעה את מצבה מאוד. "אני בהלם שהאיחוד האירופי והשגרירות לא וידאו שהיא מקבלת את כל הזכויות המגיעות לה".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"יש איזו מחשבה שאם משהו משתבש מחוץ לבריטניה, זה שיש לי דרכון בריטי זה יעזור, אבל זו לא החוויה שלי", אמרה ג'ני (שם בדוי). היא טוענת שאחרי האירוע איש מהקונסוליה הבריטית הגיע לראות את בתה ולבקרה בכלא, אבל מדרגות גבוהות יותר בממשלה לא שמעה כלום.

"אני מבינה שיש הליך משפטי אבל הבעיה היא שזכויות בסיסיות שמגיעות לה הופרו פעם אחר פעם", אמרה. "אני בהלם שהאיחוד האירופי והשגרירות לא וידאו שהיא מקבלת את כל הזכויות המגיעות לה בהתאם לחוק האירופי. השבועות האחרונים היו סיוט מתמשך", אמרה ג'ני. "החלק הקשה ביותר הוא הידיעה שהבת שלך אומרת אמת, ואז לראות חבורת גברים בבית המשפט שאומרים שהיא משקרת".

התיירת הבריטית בת ה-19 סובלת הפרעה פוסט-טראומטית ואימה אומרת שלפי אבחון פסיכולוגי זה "החמיר מאוד" מאז האירוע. "השהייה בכלא וחוסר הוודאות המתמשך הביאו לכך שהיא לא קיבלה את הטיפול הרפואי הראוי. היא רואה דברים, שומעת דברים ומאוד לחוצה".

משרד החוץ הבריטי מסר בתגובה: "הצוות שלנו ממשיך לתמוך בנערה הבריטית ובמשפחתה במעצרה בקפריסין. ביקרנו אותה בכמה הזדמנויות, כולל בהליך המשפטי, ואנחנו בקשר עם עורכי דינה ועם הרשויות בקפריסין לגבי האירוע".