לפחות 5 בני אדם אחד נהרגו וכ-20 נפצעו, חלקם במצב אנוש, בהתפרצות של הר הגעש "האי הלבן" היום (שני) לפנות בוקר. הר הגעש נמצא באי סמוך לחופיה הצפוניים של המדינה. במשרד החוץ אמרו שהם בודקים האם ישנם ישראלים באזור. בתוך כך במשטרת ניו זילנד מוסרים כי הם לא מאמינים שיש ניצולים באי. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אחרי טיסות סיור שנערכו מעל האי, נמסר מהמשטרה כי: "לא נראו סימני חיים בשום שלב". "המשטרה מאמינה כי כל מי שהיה יכול להילקח מהאי בחיים ניצל בעת הפינוי", נכתב בהודעה. "על סמך המידע שיש לנו, אנחנו לא מאמינים שיש ניצולים באי."

עוד נמסר כי קציני משטרה פועלים באופן דחוף כדי לאשר את המספר המדויק של הנספים, בנוסף לחמישה שמותם כבר ידוע. עוד נודע כי הצבא הניו זילנדי יפרוס מל"טים עם אור ראשון כדי להעריך את המצב.

בעת ההתפרצות הר הגעש, אחד הפעילים ביותר בניו זילנד, היו כ-50 בני אדם, ביניהם גם תיירים שהיו במקום כחלק משיט תענוגות. רבים פונו מהאי, אך ככל הידוע כעת יש מספר לא ידוע של נעדרים.

 

 

באזור כולו הוכרז מצב חירום,וכוחות הצלה פתחו במאמצים לחלץ את הנפגעים ולאתר את הנעדרים. באזור הוכרז איסור טיסה ולתושבים בקרבת מקום ניתנו הוראות חירום מיוחדות. 

הר הגעש הממוקם ב"אי הלבן" הוא אחד מהרי הגעש הפעילים ביותר במדינה. האי עצמו הוא אי קטן שהלוע הגעשית מהווה את החלק הארי שבו. החלק הגלוי הוא למעשה רק חלק קטן מהר גדול הרבה יותר (בגובה 1600 מטרים), הנמצא ברובו מתחת לפני הים.