סטודנט ישראלי הותקף הבוקר (שלישי) בתחנת המטרו בפריז על ידי שני אנשים לא מזוהים ואף נזקק לטיפול רפואי. על פי מאיר חביב, חבר הפרלמנט הצרפתי שיצר קשר עם הצעיר, הסיבה לתקיפה הייתה שדיבר בעברית. ממשרד החוץ נמסר כי הסטודנט שוחרר מבית החולים ונמצא כעת בתחנת המשטרה לצורך הגשת תלונה. קונסול ישראל בפריז, מישל הראל, שוחח עם האזרח ומסייע לו ככל הניתן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"דיברתי עם הצעיר מספר פעמים היום", כתב חבר הפרלמנט בעמוד הפייסבוק שלו. "הוא בטראומה, וכך גם משפחתו. הוא מגיש תלונה בתחנת המשטרה של הרובע העשירי". על פי הדברים שכתב חביב, הצעיר דיבר עם אביו בטלפון בעברית ואז שני צעירים מהגרים תקפו אותו".

חביב סיפר שהסטודנט לומד במרכז האקדמי הנחשב HEC בבירה הצרפתית ושהתקיפה גרמה לו לאיבוד הכרה. בעקבות כך, נזקק הסטודנט לפינוי לבית חולים לצורך קבלת טיפול רפואי. "הוא היה בהלם ונזקק לכמה תפרים בפניו", סיפר חביב. "נשבר לו גם האף ופניו חבולות".  

חבר הפרלמנט סיפר שפנה לשר הפנים הצרפתי ששאל בשלום הצעיר, התעניין במצבו, והבטיח כי יופעלו כל האמצעים כדי לתפוס ולשפוט את העבריינים. "התקיפה הזו היא עוד סימפטום לאנטישמיות החדשה 'היומיומית' והאולטרה-אלימה הזו שמשתוללת בשכונות על רקע האסלאמיזציה, שנאת ישראל ותיאוריות הקונספירציה".