אחרי שכ-25 בני אדם נהרגו ויותר מ-130 נוספים נפצעו הלילה (בין שישי לשבת) בעירק במתקפת ירי של חמושים כלפי המפגינים נגד ההשפעות האירניות במדינה, עשרות מפגינים חידשו היום את מחאתם ויצאו בחזרה לרחובות. במקביל, באיחוד האירופי וכן בצרפת ובבריטניה גינו בחריפות את המתקפה שהייתה הקטלנית ביותר מאז החלה המחאה. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הירי שהתחיל ביום שישי נמשך עד לשעות המוקדמות של שבת. לפי הדיווחים ברשתות הערביות, מרבית היורים היו חברי המיליציות האירניות ולא השתייכו לכוחות הביטחון העירקיים.

בתוך כך, בכיר במשרד החוץ האמריקני הודיע אמש כי ייתכן שאירן עמדה גם מאחורי ההמתקפה שבוצעה ביום חמישי האחרון על בסיס חיל האוויר בעיר בלאד שבעירק. יחד עם זאת, הגורם הבכיר הוסיף כי וושינגטון מחכה להוכחות נוספות שיוכלו לחזק את הטענה. 

מצבא עירק נמסר ביום חמישי כי במסגרת המתקפה שתי רקטות קטיושה נחתו בבסיס האוויר של בלאד שיש בו נוכחות של כוחות אמריקניים ונמצא כ-50 מיילים צפונית לבגדד. לא דווח על נפגעים או על נזק כלשהו כתוצאה מהמתקפה, שאף גורם לא נטל את אחריותו עליה עד כה. 

ביום שלישי חמש רקטות נוספות נחתו בבסיס האוויר עין אל אסד שבמחוז אנבר במערב עירק - מבלי לגרום לנפגעים. "פעמים רבות האירנים נוקטים בפעולות אגרסיביות כשהם מרגישים תחת לחץ", אמר עוזרו של המזכיר לענייני המזרח הקרוב בארה"ב בהתייחס לתקיפות האחרונות. שאותן הוא כינה כ"מדאיגות למדי".