רולינג נגד הלהט"בים: אחת הסופרות המפורסמות והעשירות בעולם, ג'יי קיי רולינג, ניצבת כעת בעין הסערה - זאת בעקבות ציוץ בטוויטר בו הביעה תמיכה בקביעה כי "מין הוא עובדה, ואדם אינו יכול לקבוע את מינו ומגדרו". רולינג, שהביעה תמיכה באישה בשם מאיה פורסטייטר שאולצה לעזוב את עבודתה על רקע התבטאויותיה בנושא, כתבה: "תתלבשי ותקראי לעצמך איך שתרצי, אבל לאלץ נשים לעזוב את עבודתן כי הצהירו שמין זוהי עובדה? אני תומכת בפורסטייטר".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

אישה בשם מאיה פורסטייטר תבעה את מקום עבודתה ממנו פוטרה, זאת בעקבות ביקורת שהפנתה לממשלת בריטניה על ההחלטה לאפשר לאזרחיה לקבוע את המגדר שלהם בעצמם. בציוץ שפרסמה פורסטייטר כתבה כי "מין של אדם הוא עובדה ביולוגית ובלתי ניתנת לשינוי.יש שני מינים: גברים הם גברים, נשים הן נשים -  אי אפשר לשנות מין. אלה הובנו עד לא מזמן כעובדות יסוד בחיים".

הביקורת של פורסטייר בנושא עוררה מהומה שהביאה בסופו של דבר לפיטוריה ממקום עבדותה. מלבד הביקורות שהופנו כלפיה, היו מי שמיהרו להביע תמיכה בדבריה וביניהם אחת הסופרות המפורסמות והעשירות בעולם – ג'יי קיי רולינג שהודיעה על תמיכתה בפורסטייר יום לאחר שפרסמה את הציוץ. 

 בציוץ בטוויטר כתבה רולינג: "תתלבשי איך שאת רוצה. תקראי לעצמך איך שתרצי. תשכבי עם כל בן אדם בוגר שתרצי, בהסכמה. תחיי את חייך בצורה הטובה ביותר בשלום ובביטחון. אבל לאלץ נשים לעזוב את עבודתן משום שהצהירו שמין זוהי עובדה? # תומכים במאיה".

רבים התאכזבו מדבריה של הסופרת המפורסמת, רולינג, הידועה בעיקר בכתיבת סדרת ספרי הארי פוטר. ורבים האשימו אותה בשנאת להט"בים וכינו אותה: "טרנסופובית".