ה-FBI מחשיב כל אפליקציה שפותחה ברוסיה ל"סיכון פוטנציאלי לריגול נגדי": כך הכריזו היום (שלישי) בארגון האמריקני הביטחוני. אזהרה זו ניתנה כתשובה לשאלות שהופנו לארגון על אפליקציית "FaceApp" באמצעותה ניתן לערוך פנים של אנשים שונים, ובין השאר "להזקין" אותם. מנכ"ל החברה בבעלותה האפליקציה דחה את הטענות: "המידע אף פעם לא נשלח לרוסיה". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

אפליקציית ה-"FaceApp" התפשטה לאחרונה ברחבי העולם, בעקבות האפשרות שיש בה להזקין פנים ולערוך אותן בצורות שונות. על רקע הפייק ניוז המופצים מעת לעת ברשתות החברתיות, ולקראת הבחירות הצפויות בארה"ב בשנת 2020, נעשו קריאות כלפי ה-FBI לקיים ביקורות ביטחוניות בנוגע לתוכנות שונות. 

חשוב לציין, אין ראייה לכך שאפליקצית FaceApp מספקת מידע לממשל הרוסי. אך במכתב שפרסם ה-FBI הוא כותב כי למוסקבה יש יכולת להגיע לכל מידע שזורם בשירותי האינטרנט במדינתה, מה שהופך כל אפליקציה שפותחה בה למסוכנת באופן פוטנציאלי.

לפי ה-FBI יש לשירותי המודיעין ברוסיה "יכולות סייבר מפותחות מאוד" והם מסוגלים, במסגרת החוקים המקומיים ברוסיה, "להגיע בשלט רחוק לכל השרתים והמידע הזורם ברשת האינטרנט ברוסיה ללא אף בקשה רשמית מספקי שירותי האינטרנט". 

אפליקציית FaceApp שהושקה ב-2017, פותחה על ידי חברה רוסית בסנט פטרסבורג. אותה חברה הכחישה שהיא מוכרת או משתפת מידע מהאפליקציה עם צד שלישי. עוד הוסיף מנכ"ל החברה כי המידע אף פעם לא נשלח לרוסיה, ורוב התמונות באפליקציה נמחקות מהשרתים 48 שעות מרגע פרסומן.