שמועות על גברים הנוהגים ברכבים מסחריים בצבע לבן וחוטפים נשים על מנת לסחור בהן ובאיבריהן זורעות בהלה ברחבי ארה"ב בשבועות האחרונים. ברשת CNN פרסמו היום (שני) כי הדיווחים הלא מבוססים שהופצו ברשת החברתית פייסבוק אף הביאו לכך שאחד מראשי הערים הזהיר את התושבים מפני התופעה, ואזרחים מתקשרים למשטרה כדי לדווח על נהגים שנראים בעיניהם חשודים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

למרות שאין ראיה לכך שיש אמת מאחורי השמועות, ובטח שלא בקנה המידה הרחב המתואר ברשתות החברתיות, דיווחים לא מאומתים על מסחריות לבנות שותפו בידי מאות אלפי אנשים בפייסבוק בשבועות האחרונים, והגיעו לעיניהם של מיליוני חברים בפייסבוק. הפוסטים ויראליים יצרו "אפקט דומינו" שאף הוביל לכך שראש העיר בולטימור התייחס לנושא בריאיון לטלוויזיה המקומית.

"אל תחנו בסמוך למסחריות לבנות", אמר ראש העיר בולטימר, ברנרד יאנג, בריאיון שהעניק ביום שני האחרון לטלוויזיה המקומית. עוד הוסיף והזהיר: "הקפידו לשמור על הטלפון הנייד שלכם למקרה שמישהו ינסה לחטוף אתכם". יאנג אף הודה בריאיון כי לא קיבל דיווח על האיום מהמשטרה המקומית, אולם הסביר כי: "הנושא מציף את הרשת". 

דובר משטרת בולטימור אמר ל-CNN לאחר הריאיון כי המשטרה מודעת לפרסומים ברשתות החברתיות, אך לא קיבלה שום דיווחים על תקריות מהסוג המתואר בהם. התופעה הגיעה גם למדינת ג'ורג'יה, שם המשטרה קיבלה תלונות של תושבים על רכבים חשודים, וביקשה מהציבור להתקשר למשטרה במקום לפרסם בפייסבוק. לפחות אדם אחד שנוהג במסחרית לבנה דיווח שהוטרד בידי אזרחים עקב השמועות.

חבר מועצת בולטימור, קריסטרפר בורנט, הביע בשיחתו עם CNN דאגה מהאפשרות שהבהלה תסיט את הדיון מהנושא הרחב והחשוב יותר – סחר בבני אדם. "עלינו לוודא שהמידע שמופץ בציבור הוא אמין, במיוחד לאור העובדה שבולטמור סובלת מתופעת הסחר בבני אדם".