בקרוב בישראל? חוק חדש נכנס לתוקף שלשום (חמישי) באיטליה, והוא מחייב הורים לפעוטות להתקין במכוניתם מושבים המצוידים במכשיר מיוחד – שיתריע במקרה שהילד נשכח ברכב. מחיר ההתקן נע בין 50 ל-100 יורו והוא אף מסובסד חלקית לרוכשים הראשונים. ההורים שייתפסו ללא המכשיר – ייסתכנו בקבלת קנס ושלילת רישיון זמנית.

 לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המכשיר יותקן במושב הרכב של כל ילד מתחת לגיל 4, כך על פי החוק שמחייב את אזרחי המדינה וגם זרים המבקרים בה. במקרה שהפעוט נשכח במושב, ההתקן יפיק צלילים ואותות שיאפשרו להבחין בהם גם מתוך המכונית וגם מחוצה לה. כך המכשיר מכוון לא רק להורה, אלא גם לעוברי אורח - בתקווה כי הדבר יציל חיים.

החוק החדש של משרד התחבורה האיטלקי מגיע לאחר סדרה של מקרים של שכחת ילדים ברכבים, שחלקם הסתיימו במוות. מקרה המוות האחרון התרחש לפני כחודשיים בסיציליה, כשאב שכח להוריד את בנו במעון היום והשאיר אותו ברכב לוהט במשך חמש שעות רצופות. 

הורים שלא יתקינו את המכשיר ברכבם ייספגו קנס בסכום שיגיע עד 326 יורו, וכן יצטברו לחובתם חמש נקודות נהיגה. אם בתוך שנתיים ההורה נתפס שוב ללא ההתקן במושב הפעוט - רישיון הנהיגה שלו יישלל לשבועיים.

עלות המכשיר נעה בין 50 ל-100 יורו, והממשלה באיטליה הסכימה לסבסוד של 30 יורו בכל רכישה. עם זאת, ככל הנראה המימון החלקי של הממשלה לא יספיק לכלל התושבים, אלא יינתן לרוכשים הראשונים.