על רקע המתיחות בסוריה, שחקני נבחרת טורקיה בכדורגל הצדיעו אמש (שני) אחרי התיקו 1-1 במשחק מול צרפת, במוקדמות אליפות אירופה בכדורגל בפריז. אופ"א (UEFA) כבר הזהירה את השחקנים, שהצדיעו באופן דומה אחרי הניצחון 0-1 על אלבניה ביום שישי האחרון.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מנהלת הכדורגל האירופית אוסרת על השחקנים לבטא עמדות פוליטיות באצטדיונים והצדעה צבאית על רקע האירועים במזרח התיכון נתפסת על ידי אנשי המנהלה כהבעת עמדה כזו.

אוהדי נבחרת טורקיה מצדיעים  (צילום: שי פרנקו, רויטרס)
האוהדים מצדיעים בחזרה | צילום: שי פרנקו, רויטרס

אל קפטן הנבחרת הטורקית, בורק יילמז, הצטרפו השוער מרט גונוק ועוד מספר שחקנים שהתייצבו מול הקהל הטורקי שהגיע לעודד אותם. לאחר מכן הקהל השיב לשחקנים בהצדעה משלהם, כתמיכה לכוחות הטורקיים שמעורבים בפלישת המדינה לאזורים הכורדים בצפון סוריה.

על פי הדיווחים מפריז, המגן מריה דמיראל אף דחק בשחקנים נוספים להצדיע ועל הדשא התפתח מה שנראה בעיני המצלמות כמו דיון סוער. על פי הדיווחים החלוצים קאן איהאן וקינן קרמאן, שמשחקים בליגה הגרמנית, העדיפו להתרחק מ"מעשים בעלי מוטיבציה פוליטית" ולא רצו לקחת חלק במחווה לארדואן.

שחקני נבחרת טורקיה מצדיעים  (צילום: רויטרס)
השחקנים מצדיעים | צילום: רויטרס

טורקיה, שאחרי המשחקים עומדת בראש הבית שלה לקראת אליפות אירופה בכדורגל, מנהלת בימים האלה מערכה בצפון סוריה, בניסיון לבלום רצף טריטוריאלי כורדי. המהלך נתפס על ידי רוב העולם כמהלך תוקפני ובימים האחרונים הכוחות הכורדים נאלצו לבקש את עזרתו של מי שהיה יריבם – הנשיא אסאד, כדי לבלום את התוקפנות הטורקית.