כלי תקשורת בטורקיה ובסוריה מדווחים היום (שני) כי אחד ממייסדי ארגון "הקסדות הלבנות", קצין המודיעין הבריטי לשעבר ג'יימס לה מסורייה נהרג לאחר שנפל מחלון דירתו באיסטנבול. אנשי הארגון הואשמו על ידי משטר אסד ורוסיה כי סייעו למורדים וביולי 2018 מאות מהם חולצו על ידי צה"ל במצע חשאי והוצאו מסוריה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

מקור במשטרה הטורקית אישר לאתר החדשות הטורקי Sozcu כי לה מוסרייה, ששירת ב-MI6 הבריטי (המקביל למוסד), נמצא ללא רוח חיים מתחת לביתו.

על פי חלק מהדיווחים, שטרם אושרו, הממצאים הראשוניים מראים כי מייסד "הקסדות הלבנות" נפל מחלון דירתו באיסטנבול. עם זאת, בחלק מכלי התקשורת נכתב כי הוא שם קץ לחייו.

צפו: חילוץ אנשי "הקסדות הלבנות" (צילום: רויטרס, חדשות)
צילום: רויטרס, חדשות

התקשורת הטורקית מדווחת שמבדיקות ראשוניות עולה שלא נמצאו בגופתו של לה מוסרייה סימנים לשימוש בנשק חם או קר. "אמש אכלנו יחד ארוחת ערב", שיחזרה רעייתו. "אחרי הארוחה, לקחנו כדור שינה בחדר השינה שלנו. כמה שעות לאחר מכן, פעמון הדלת של הבית צלצל פעמים רבות. כאשר התעוררתי הבנתי שהוא נפל מהבניין ונודע לי שהוא נהרג".‎

העיתון הטורקי סבאח מדווח שהקצין הבריטי לשעבר לקח במשך תקופה תרופות נגד דיכאון. על פי הדיווח החומרים ממצלמות האבטחה שנמצאות ברחוב שבו הוא חי באיסטנבול – נמצאו ונבחנים כעת על ידי המשטרה המקומית‎‏.

ב-21 ביולי 2018 ישראל סייעה בחילוץ 800 מתנדבי ארגון "הקסדות הלבנות" ובני משפחותיהם מאזורי הלחימה בדרום המדינה למדינה שכנה. המשימה שנעשתה לבקשת ארה"ב ומספר מדינות אירופיות בוצעה לאחר שנשקפה סכנת חיים מיידית לפעילים.

על פי העיתון הגרמני "בילד", ישראל סייעה לפנות את מאות המתנדבים לירדן משם המשיכו לבריטניה, קנדה וגרמניה.‎‏