פרשת ההאקר ונעמה יששכר | המתיחות עם רוסיה מחריפה? לאחר שבית המשפט העליון אישר אתמול להסגיר את ההאקר אלכסיי בורקוב לארה"ב, שגרירות רוסיה בישראל מתחה היום (שני) ביקורת על הפסיקה. בציוץ שפרסמה השגרירות נכתב: "אנחנו מצרים על ההחלטה לסרב לערעורו של בורקוב נגד הסגרתו".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

עוד נכתב בציוץ: "ההחלטה מהווה הפרה של זכויותיו של בורקוב, כמו גם של המחויבויות הבינלאומית של ישראל". בשגרירות הוסיפו, במסר מרומז: "הצעד הזה לא תורם לפיתוח היחסים בין רוסיה לישראל".

אתמול בית המשפט העליון דחה את הערעור שהגיש בורקוב נגד החלטת שר המשפטים אוחנה להורות על הסגרתו לארה"ב. בפסק הדין אשר ניתן על ידי נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות והשופטים עמית וגרוסקופף נכתב: "לא נמצא כי מתקיימות במקרה נסיבות יוצאות דופן המקימות עילה להתערבותו של בית המשפט העליון בהחלטת השר".

בית המשפט העליון אף דחה את בקשתו של בורקוב להתנות את הסגרתו לידי ארה"ב בכך שירצה את עונשו ברוסיה. "יש לדחות את בקשתו החלופית של בורקוב כי מדינת ישראל תתנה את הסגרתו לארה"ב בהעברתו לפדרציה הרוסית לשם ריצוי עונשו, ככל שיורשה בדין", נכתב בהחלטה. "זאת הואיל והיא אינה מבוססת על עילה כלשהי בדין אשר מכוחה יש לחייבת את מדינת ישראל לעשות כן". 
 
בעתירה שהגיש בורקוב לבית המשפט העליון ביום ראשון שעבר, הוא ביקש לעצור את הליך ההסגרה וכן דרש ששר המשפטים אמיר אוחנה יסביר מדוע לא יוחזר לרוסיה. זאת, לאחר שגם משפחתה נעמה יששכר, הצעירה הישראלית המרצה עונש מאסר במוסקבה, הגישה עתירה דומה, במטרה לשמר את האפשרות של שחרורה בעסקת חליפין. לבסוף משפחת יששכר משכה את עתירתה - בתקווה שישראל תפעל לשחרור הצעירה מהכלא הרוסי בדרך אחרת.