בדרך לברקזיט: רה"מ בריטניה בוריס ג'ונסון צלח היום (שישי) את השלב הראשון בדרך לעסקת הברקזיט. הפרלמנט אישר את הצעתו לעסקה ברוב של 358 בעד לעומת 234 שהצביעו נגד. חקיקה זו נועדה לאשרר את התהליך של יציאת בריטניה מהאיחוד האירופי. השלבים הנוספים שנותרו בדרך לעזיבת בריטניה את האיחוד צפויים להתקיים בחודש ינואר. טרם ההצבעה הצהיר ג'ונסון: "זוהי העת לגבש שותפות חדשה עם ידידינו האירופאים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הפרלמנט הבריטי אישר סופית את עסקת הברקזיט, על פי הצעתו של רה"מ ג'ונסון. זהו צעד המהווה נקודת ציון משמעותית לאחר שלוש שנים של מאבק פוליטי בבריטניה אודות ההיפרדות מהאיחוד האירופי. בכך בעצם צלח ג'ונסון את המכשול הראשון בבית הנבחרים, שמונה ימים בלבד לאחר שהשיג נצחון אדיר בבחירות הכלליות במדינה, וגבר על קורבין ומפלגת הלייבור. פירוש הדבר שבריטניה תתפצל מהאיחוד ב- 31 בינואר, ובכך תחל תקופת מעבר שתעניק לשני הצדדים, בריטניה והאיחוד, 11 חודשים להסכים על הקשרים העתידיים ביניהם.

אישור ההצעה לעסקת הברקזיט הוא הישג משמעותי עבור ג'ונסון, עסקה שבמידה רבה הביאה להתפטרותה של קודמתו בתפקיד תרזה מיי, שנכשלה בהוצאתה לפועל. אולם, העבודה האמיתית מתחילה כעת עבור ג'ונסון,  שנבחר על רקע ההתחייבות להוציא לפועל את הברקזיט. יש לו ,כולל תקופת המעבר, שנה בלבד לסכם סופית את העסקה מול האיחוד האירופי.

רגע לפני שאושרה הצעתו בפרלמנט, הצהיר ג'ונסון כי "עכשיו זה הרגע להתכנס ולכתוב פרק ​​חדש ומרגש בסיפורנו הלאומי, לגבש שותפות חדשה עם ידידינו האירופאים, להתייצב במקום גבוה בעולם. הצעת החוק מבטיחה שתקופת יישום הברקזיט חייבת להסתיים ב-31 בדצמבר בשנה הבאה ללא אפשרות לאף הארכה נוספת", הצעת החוק ב-358 בעד לעומת 234 שהצביעו נגד.