תושבים בעיר בון שבמערב גרמניה זכו לתהילה על אומץ ליבם לאחר שנוסעים הצליחו לעצור חשמלית נוסעת בכוחות עצמם. הנוסעים החלו לחשוש לאחר שהחשמלית לא עצרה במספר תחנות, למרות שלחצו על בלם החירום. לאחר מכן התברר שהנהג איבד את הכרתו, והנוסעים נאלצו לפרוץ לתוך עמדתו ולעצור את הרכבת.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ביום ראשון, קצת לפני השעה 01:00 בלילה, המשטרה המקומית קיבלה מספר קריאות מנוסעים על החשמלית שהייתה בדרכה לעיר בון מהעיירה הסמוכה סייגבורג. הנוסעים הבחינו שמשהו לא תקין כשהחשמלית חלפה על פני מספר תחנות והמשיכה בנסיעתה במסלול, למרות ניסיונות למשוך בבלם החירום.

"חששנו לחיינו, לא יכולנו לעשות כלום", אמר אחד הנוסעים לתקשורת המקומית. מבדיקת המשטרה עלה כי הנהג סבל מ"מצב חירום רפואי" ואיבד את הכרתו.

תא הנהג בחשמלית בבון
תא הנהג שנפרץ בחשמלית, אתמול | צילום: משטרת בון

לאחר שלנוסעים התברר שהחשמלית לא הולכת לעצור, 2 מהם שברו את זכוכית הדלת בתא הנהג ופרצו פנימה. נוסעת אחרת התקשרה לחברת התחבורה הציבורית המקומית, שם אחד מהעובדים הנחה את הנוסעים איך לעצור את החשמלית בתחנה הבאה.

לאחר שפעלו בהצלחה והצליחו להביא לעצירת החשמלית, הגיעו כוחות הצלה ומשטרה והשתלטו על האירוע. נהג החשמלית שהתעלף נלקח לבית החולים, מנגד 2 הגברים שפרצו את דלת התא סבלו מפציעות קלות בידיים ופונו לקבלת טיפול רפואי.

ראש עיריית בון שיבח את פעולות הנוסעים על החשמלית: "הם עשו בדיוק את הדבר הנכון במצב המסוכן. הם ככל הנראה הצילו חיים".