הצעירה הבריטית המואשמת בעדות שקר ובבדיית אונס ע"י חבורת ישראלים באיה נאפה העידה היום (שלישי) בבית המשפט וסיפרה על הלחץ הרב שהופעל עליה לטענתה כדי לחתום על "הודאת שווא" שבה היא חוזרת בה מתלונתה. בעדותה סיפרה על המסרונים ששלחה לאימה מחדר החקירות ובהם דיווחה על מצבה הקשה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"כתבתי לאמא שלי: 'אני זקוקה לעזרה בהקדם האפשרי, תתקשרי לנציבות הבריטית ולמשטרה הבריטית בקפריסין. בבקשה", סיפרה התיירת הבריטית. הצעירה תיארה כיצד נלקחה לתחנת המשטרה ונחקרה במשך 8 שעות על ידי קצינים שלדבריה "פנו נגדה". "הם הפכו תוקפניים", סיפרה. "קצין החוקרים אמר שיש לו את כל הסרטונים מהלילה ההוא וטען כי הם מוכיחים שיחסי המין קוימו בהסכמה".

המתלוננת הבריטית בקפריסין (צילום: Petros Karadjias, AP)
"החוקרים היו תוקפניים" | צילום: Petros Karadjias, AP
הנערים מקפריסין נוחתים בישראל (צילום: החדשות 12)
צפו: נחיתת הנערים מקפריסין בישראל | צילום: החדשות 12

הצעירה שיתפה כי תחילה סירבה לחתום על הודאת השווא אך בסופו של דבר עשתה זאת לאחר שמונה שעות של חקירה. "ממש פחדתי. לא חשבתי שאעזוב את תחנת המשטרה בלי לחתום על ההצהרה הזו". כשנשאלה על ידי עורך דינה האם נאנסה – היא ענתה "כן".

במהלך המשפט נחשפו ההתכתבויות שנשלחו בין המתבגרת הבריטית לחברה בעת שנחקרה גם היא על ידי המשטרה. "המצב עם המשטרה רע. הם חושבים שמדובר בקונספירציה והם איימו בצו מעצר בינלאומי שיעצור את כולכם", כתבה הצעירה לחברתה.