בית הכנסת "נצח" שנמצא בבוורלי הילס שבקליפורניה הושחת הלילה (בין שבת לראשון) והמשטרה המקומית חושדת כי מדובר בפשע שנאה. על פי המשטרה, החשוד בביצוע העבירה הפך את הריהוט במקום, השליך את ספרי הקודש והטליות ופגע ב"שרידים יהודיים" בבית הכנסת. החשוד נמלט מן המקום ועדיין לא אותר.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

המעשה התגלה כאשר אחד העובדים בבית הכנסת הגיע למקום ומצא את הדלת פרוצה. כשנכנס לתוך המבנה, הבין את אשר אירע. למרות ההשחתה של פריטים רבים, נמסר כי "למרבה המזל, המגילות של בית הכנסת נותרו ללא פגע".

החוקרים צפו בוידאו מצלמות האבטחה והפיצו את תמונתו של החשוד בביצוע העבירה. מהמשטרה נמסר כי אחד הכיוונים לחקירה הוא פשע שנאה, וכי "מתקיימים מאמצים משמעותיים לזיהוי לאיתור החשוד".

בית הכנסת הוקם בשנת 1980 למען יהודי אירן, אשר רבים מהם ברחו בעקבות המהפכה האיסלאמית במדינתם בשנת 1979. בבוורלי הילס טוענים כי מדובר ב"קהילה הפרסית-יהודית הגדולה ביותר בארה"ב", וכי אחד מכל חמישה מתוך 24 אלף התושבים – בעל מורשת אירנית.

ראש העיר, ג'ון מירש, מסר הצהרה בעקבות האירוע: "המעשה הפחדני הזה פוגע במי שאנו כקהילה. זו לא סתם מתקפה על הקהילה היהודית בבוורלי הילס, זו מתקפה על כולנו". עוד אמר מירש כי "העיר כולה מגלה סולידריות כלפי 'נסה', חבריה וחברי הקהילה שלה".

אריק גרסטי, ראש מחוז לוס אנג'לס צייץ כי הוא "המום מתקומם". הוא אמר שיש להתבטא בחריפות נגד כל מעשה של נראה וחוסר סובלנות בקהילה. "אנו שומרים את ידידינו ושכנינו במחשבות בזמן שהמשטרה חוקרת".