סרטון חדש שהופץ בטוויטר ומתעד כיצד אזרח סיני בווהאן החשוד כנשא של נגיף הקורונה הקטלני בורח מהשוטרים, מספק הצצה קטנה לתחושת הבהלה הלאומית שאחוזת בשבועות האחרונים בתושבי המדינה. בתיעוד ניתן לראות את אנשי המשטר הקומוניסטי רודפים אחר החולה עם אלות מתכת במטרה להכניסו למחנות ההסגר. במקביל, לפי הנתונים שמתפרסמים היום (ראשון), כ-811 בני אדם מתו כתוצאה מהנגיף, 86 מהם רק ביממה האחרונה. בנוסף, מספר הנדבקים בנגיף עומד כעת על 37,198.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הסרטון שעלה לטוויטר ביום חמישי האחרון, הגיע אחרי קריאתו של סגן ראש הממשלה בסין, סון צ'ונלן ל"מלחמת העם" נגד המגיפה המתפשטת במהירות. בשבוע שעבר הורה הממשל המרכזי של סין לעיר ווהאן - מוקד ההתפרצות של הנגיף, לרכז את כל התושבים החשודים כנשאים במחנות הסגר המוניים.

 

 

בסרטון נוסף שצולם ליד שנחאי, ניתן לראות כיצד חולים בקורונה נגררים בכוח מבתיהם על ידי אנשי המשטר בחליפות מגן תוך הפעלת אלימות קשה כלפיהם. בסרטון אחר נראית אישה עצורה נאבקת בשוטרים שתפסו אותה – מפני שלא לבשה מסכה כנדרש.

 

 

בעיר ווהאן חיים כ-14 מיליון תושבים, וטרם ברור כמה מהם עוד צפויים להיכנס להסגר. פקידי המשטר מבצעים בדיקות מדלת לדלת, על מנת לזהות נשאים שיצטרכו להתפנות למחנות ההסגר שהוקמו בהתאם להנחיות המשטר.

 

 

הממשל בסין דרש להכניס לבידוד ארבעה סוגים של אנשים בווהאן: נשאים שאובחנו, חשודים כנשאים, אנשים שיש להם קשר הדוק עם נשא או אדם החשוד ככזה, ואנשים הסובלים מחום.

 

 

מספר מקרי המוות בסין העומד כעת על 811 עבר לראשונה את מספר המתים מנגיף הסארס בשנים 2002-2003 שגבה את חייהם של  774 בני אדם.