ביקור דתי-מדיני מיוחד - עם מסר אופטימי: רבה של ירושלים, "הראשון לציון" רבי שלמה משה עמאר סיים הערב (שני) ביקור מיוחד בבחריין - שבמהלכו נפגש עם מלך בחריין ואישי דת רבים מארצות המזרח התיכון והמזרח הרחוק. עמאר, הרב הראשי לישראל לשעבר, אמר: "העמים במזרח התיכון רוצים בשלום עם ישראל, על המנהיגות לקדם זאת ללא פחד".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

למלך בחריין אמר הרב: "ברכת שלום מירושלים שתזכה להוביל ליחסים איתנים עם מדינת ישראל". עמאר השתתף בכנס מיוחד של אנשי דת, בהזמנתו של מלך בחריין. ואמר לבני שיחו כי "תושבי המזרח התיכון רוצים בשלום עם ישראל וביחסים טובים". עמאר הביע תקווה לפריצת דרך מדינית.

הרב סיפר לעמיתיו בכנס - מקטר, כוויית, ירדן, לבנון, מצרים, רוסיה, ארצות הברית, איטליה, הודו ותאילנד - על האמונה היהודית וערך השלום שבה. הוא בירך במעמד את מלך בחריין שיזם את הוועידה, וקיווה שבקרוב יוכלו אזרחי המדינות לבקר בישראל ובבחריין ללא תיאום מיוחד.

בתיאום הגעתו של הרב היו מעורבים גורמים מדיניים ואנשי משרד החוץ שתיאמו את היבטייהאבטחה ולו"ז הביקור. הראשון לציון הגיע לאירוע כשהוא לבוש בגלימת הזהב המסורתית וכשלגופו תחריט כסף טהור ועליו חקוקות "עשרת הדיברות", שניתנו על פי המסורת לעם ישראל במעמד הר סיני.