חברת AirBnb נאבקת במשכירי דירות ניאו-נאציים ומסירה את נכסיהם מהאתר: החברה איתרה פרטים של משתמשי פורום ימין קיצוני שדלפו לאינטרנט, והצליבה אותם באופן אקטיבי עם משתמשים המשכירים דירות דרך האתר. כך הצליחה לאתר ולהסיר נכסים מ-60 חשבונות פרטיים של משתמשים שמחזיקים בעמדות ניאו נאציות וקיצוניות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לאחר שבחודש שעבר דלפו פרטיהם של חברי פורום אינטרנטי בשם "איירון מארץ'", שאנשיו מחזיקים בעמדות ימין קיצוני, ניאו-נאציזם ועליונות הגזע הלבן, החליטה חברת AirBnb להשתמש במידע ולאתר את אותם אנשים בפלטפורמה שלה. ב-AirBnb מצאו חשבונות של 60 בני אדם המשכירים דירות נופש והסירו מידית את נכסיהם מהפלטפורמה.

"זה לא היה משהו שדרש חשיבה מיוחדת", אמרו בחברה. "כאשר אנחנו רואים אנשים שמשתמשים בפלטפורמה שלנו כדי לקדם התנהגויות שנוגדות את "המחויבות הקהילתית" שלנו, אנחנו עושים מה שנדרש כדי לשמור על הביטחון של קהילת המשתמשים".

עוד הוסיפו אנשי AirBnb כי "על ידי מערכת האמון והביטחון שלנו אנחנו מנסים כל הזמן לזהות את אלו שיכולים לפגוע בביטחונם של המארחים ושל האורחים שמשתמשים באתר. אין מקום ב-AirBnb לאף אדם שמחויב לאידיאולוגיה ניאו-נאצית ולקיצוניות אלימה, והקהילה שלנו היא מקום טוב יותר בלעדיהם".

זו לא הפעם הראשונה: AirBnb נלחמת בגזענות

חברת השכרת הדירות נוקטת באופן קבוע בצעדים אקטיביים למלחמה בגזענות: בשנת 2016 חייבה החברה את משתמשיה לחתום על "מחויבות קהילתית", לפיה אין להפלות אדם על רקע גזעו, דתו, מינו ומשיכתו המינית. בעקבות כך הסירה החברה כמעט 1.2 מיליון חשבונות של אנשים שסירבו לחתום על המחויבות.

גם באוגוסט 2017, לקראת מצעד "העליונות הלבנה" בשארלוטסוויל שבארה"ב, חסמה החברה חשבונות של משתמשים שחיפשו דירות באזור על מנת להשתתף במצעד. לאחרונה אף הסירו את חשבונה של פיית' גולדיף, מתמודדת לראשות עיר בקנדה, שמחזיקה בעמדות של לאומנות לבנה.