הפלסטינים ביהודה, שומרון ועזה ציינו היום (שבת) את יום האישה הפלסטינית הלאומי. במסגרת החגיגות הוחלט השנה לציין את היום באמצעות קמפיין ברשתות החברתיות המהווה מחווה ייחודית לנשים הפלסטיניות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השרה לענייני נשים ברשות הפלסטינית, ד"ר אמאל חמד העומדת מאחורי הרעיון, הדגישה כי יום זה אינו מהווה תחליף ליום האישה הבינלאומי, שחל ב-8 במרץ - אלא נועד להביע את מלוא ההערכה לנשים הפלסטיניות.

יום האישה ברחוב הפלסטיני
יום האישה ברחוב הפלסטיני

מלבד הקדשת היום לפעילויות המבטאות את מאבקן של הנשים הפלסטיניות, תוך הגברת הזהות באמצעות הלבוש ואמצעים אחרים - נערך סרטון בשיתוף נשים צעירות ומבוגרות כאחד ומכלל האזורים, שהציגו את עצמן בגאווה. במסגרתו, לקחו בין היתר חלק נשים משכם, חברון, עזה, בית לחם, רמאללה ועוד.

יום האישה ברחוב הפלסטיני
יום האישה ברחוב הפלסטיני

לכבוד החגיגות, פרסם המשרד לענייני נשים ברשות הפלסטינית מספר נתונים בנוגע לשילובן של הנשים ברחוב הפלסטיני. מהנתונים עולה שאחוז הנשים הפלסטיניות המועסקות בשכר הנמוך מהמינימום עומס על 40% ופערי השכר בין הגברים לנשים הפלסטיניות עומד על 24%.

בנוסף, אחוז הנשים הפלסטיניות שנישאו והיו קורבן לאלימות במשפחה לפחות פעם אחת עומד על 37% ואחוז האבטלה בקרב נשים פלסטיניות עומד על 39%.