לאחר שתיקה של יותר משנה, ושבועות ספורים לפני משפטו, המפיק ההוליוודי הארווי ווינסטין שהואשם בעבירות מין חמורות שביצע בעשרות נשים העניק הבוקר (ראשון) ריאיון בלעדי ל"ניו יורק פוסט". בדבריו כינה את עצמו "האיש הנשכח", וסירב לדבר על ההאשמות נגדו. הנשים המתלוננות הגיבו: "הוא אכן ייזכר - כטורף מיני ונצלן של נשים".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

ווינסטין הגיע לדיון בעניינו בשבוע שעבר כשהוא מסתייע בהליכון ונראה שמצבו הגופני ירוד למדי. פרקליטתו אמרה בבית המשפט כי הוא צפוי לעבור ניתוח גב והסבירה שהאירועים משפיעים מאוד על מצבו. לטענתו, הוא הסכים כעת להתראיין על מנת להוכיח שאינו מגזים באופן שבו הוא מציג את מצבו הרפואי.

כופר בהאשמות, הארווי ווינסטין | צילום: רויטרס, חדשות

בין דבריו בריאיון הדגיש ווינסטין כי במרוצת השנים הפיק יותר סרטים שבוימו על ידי נשים מכל מפיק אחר. ומדובר על תקופה של לפני יותר מ-30 שנים, הסביר. "כל זה נשכח בגלל מה שקרה", מחה המפיק. "כל עבודתי נשכחה".

23 נשים שהתלוננו כי ווינסטין הטריד אותן מינית פרסמו תגובה חריפה לאחר פרסום הריאיון. "הארווי ווינסטין מנסה לשוב לסדר היום הציבורי, ואומר שאינו רוצה להישכח", מסרו. "ובכן, הוא לא יישכח, אלא ייזכר כתוקף מינית ונצלן שלקח לידיו הכל אך אינו ראוי לדבר. הוא יייזכר בזכות מספר רב של נשים שהעזו לעמוד על שלהן וזעקו 'מספיק'. אנו מסרבות לתת לו לשכתב את מורשת הניצול שלו".