עבדאללה מלך ירדן הסכים להאריך בשנה את זכות השימוש של חקלאי צופר במובלעת הירדנית בערבה התיכונה, כך דווח הבוקר בגלי צה"ל. על פי הדיווח, הסכמתו של המלך  הושגה במהלך השיחות שמתקיימות בשבועות האחרונים בין בכירים במשרד החוץ לעמיתיהם הירדנים.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הדיווח של הכתב ג'קי חוגי ב"מה בוער" עם רינו צרור ורזי ברקאי, אם לא תחול תפנית דומה בשיחות - מובלעת נהריים תימסר לידי הירדנים בהליך מסודר בחודשים הקרובים. 

פקידים בכירים במשרד החוץ התייחסו לדיווח וציינו כי הדיונים בנושא עדיין מתקיימים וכי כרגע מסתמנת הארכה בזכות השימוש בצופר לעונה חקלאית נוספת, שנמשכת בין חמישה לשבעה חודשים. 

על פי ההסדר אליו הגיעו ראש ממשלת ישראל יצחק רבין וחוסיין מלך ירדן, "אי השלום" בנהריים ומובלעת צופר בערבה, זכו להסדר מיוחד - שטח בריבונות ירדנית ולישראל שליטה וזכות ממשית על הקרקע. רק לפני כ-10 חודשים הכריז עבדאללה מלך ירדן כי אין בכוונתו לחדש את ההסכם בעקבות לחץ ציבורי שהופעל עליו, בעיקר מהאופוזיציה האנטי ישראלית במדינתו. המלך צייץ אז בחשבון הטוויטר שלו כי "ההחלטה שלנו לבטל את הנספחים היא מתוך רצון לקבל החלטות שישרתו את ירדן והירדנים".

אלי ארזי, מחקלאי אשדות יעקב המעבד את אדמתו בנהריים, אמר בתגובה לגלי צה"ל כי לחקלאים בנהריים, בניגוד לצופר, יש בעלות פרטית על האדמה עשרות שנים לפני הסכם השלום. "המלך יכול למנוע מאיתנו כניסה לנהריים", אמר ארזי, "אבל לא לשלול את הבעלות וזכויות הקניין שלנו בקרקע".