ראש הסגל בבית הלבן מיק מולבייני, זומן לתת עדות  בפרשת "אוקראינה-גייט" על ידי חברי הקונגרס שאחראיים לחקירת פעולותיו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ולבחינת הליך הדחתו. אמירתו של ראש הסגל מולבייני, אחד האנשים המקורבים ביותר של הנשיא בוושינגטון, במסיבת עיתונאים במהלך אוקטובר הייתה אחד הגורמים שהניעו את פתיחת הליך ההדחה נגד טראמפ - אך הוא צפוי לדחות את הזימון ולא להגיע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הוועדה החוקרת בקונגרס דרשה ממולבייני למסור את כל המידע שיש ברשותו בכל נוגע להחלטת טראמפ למנוע סיוע צבאי מאוקראינה, בחשד שהפסקת הסיוע היוותה כלי של הנשיא להפעלת לחץ על המדינה לקבל את בקשתו ולפתוח בחקירה נגד יריביו הפוליטיים. מולבייני כבר רמז שהוא ככל הנראה יסרב לדרישה, והבית הלבן שלח מכתס לקונגרס ובו הצהיר שלא ישתף פעולה עם הליך ההדחה.

יו
מכתב רשמי לפלוסי: הבית הלבן יתנגד להדחה | עיבוד: רויטרס

במהלך מסיבת עיתונאים שהתקיימה בחודש שעבר אמר מולבייני לתקשורת שטראמפ עצר את הסיוע לאוקראינה כדי לגרום להם לחקור את יריביו הפוליטיים. מולבייני אמנם חזר בו מהאמירה, אך זה כבר היה מאוחר מידי. ההצהרה הזו היוותה את אחד הגורמים המרכזיים שהניעו את הקונגרס לפתוח בחקירה לשם הדחה.

לפני כחודש וחצי הודיעה ננסי פלוסי, מנהיגת המפלגה הדמוקרטית, כי היא תתחיל את החקירה לקראת הדחה של הנשיא. עם זאת, פלוסי לא ביקשה את הסכמת בית הנבחרים, כמו שנעשה בניסיונות ההדחה הקודמים, של ביל קלינטון, וריצ'ארד ניקסון, ועל כן הודיע הבית הלבן כי לא ישתף פעולה עם החקירה.