"היחסים בין ירדן לישראל נמצאים בשפל של כל הזמנים" – כך הכריז ביום חמישי האחרון המלך עבדאללה בכנס של מכון וושינגטון למדיניות המזרח התיכון. לדבריו, "אם לא נפתור את הסוגיה הישראלית-פלסטינית", ישראל לא תוכל באמת להיות חלק מהמזרח התיכון, שכן "זו סוגיה רגישה ורגשית".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

לדברי המלך, "חלק מזה נובע מסוגיות פנים-ישראליות. אנחנו מקווים שישראל תקבע את עתידה, בין אם בשבועות ובין אם בחודשים הקרובים, ואז זה חשוב שכולנו נשוב למקד את האנרגיה שלנו בלהחזיר את כולנו לשולחן הדיונים ולראות את חצי הכוס המלאה".

"אני חושב שלא מעט מאיתנו בחדר מאמינים שהדרך היחידה קדימה היא פתרון שתי המדינות – כי האלטרנטיבה גרועה יותר", אמר המלך. "בכל שנה שאנחנו מפסידים, זה נהיה מורכב הרבה יותר, וקשה יותר לישראלים ופלסטינים להתקדם".

"הבעיות שיש לנו עם הן הדדיות, אני מבין זאת", הדגיש עבדאללה. "אבל אני לא מוכן שזה יהיה במחיר מה שאבי וראש הממשלה המנוח רבין נלחמו כל כך קשה כדי להשיג, כסמל של תקווה והזדמנות לישראלים, פלסטינים, ירדנים ואחרים".

המלך הוסיף כי הסכם השלום של ירדן וישראל היה תוצאה של שני הצדדים יושבים יחד, "כי היה להם את האמון זה בזה ליצור שלום". הוא הביע תקווה כי הצדדים יוכלו לשוב ולדבר על הנושאים "שלא הצלחנו לדבר עליהם בשנתיים האחרונות".