גבר מטקסס שיצא לטיול שגרתי עם שלושת כלביו נפגע פגיעה ישירה של ברק בזמן הליכה וחייו ניצלו הודות לשני עוברי אורח שראו את הפגיעה ומיד רצו אליו ופתחו במאמצי החייאה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הגבר, אלכסנדר קוריאס, יצא ביום חמישי האחרון לטיול בפארק "ספרינג" שמצפון לדאלאס. בזמן הליכה ליד בית חולים וטרינרי סמוך, ותוך שהוא אוחז ברצועות הכלבים, הוא נפגע מברק והתמוטט במקום. שלושת הכלבים שהיו עמו באותו זמן ברחו, לאחר שככל הנראה נבהלו מההבזק.

עובר אורח שחיכה ברכבו בחניית בית החולים לבתו שעובדת במקום, ראה את המתרחש ויצא מרכבו כדי לסייע לקוריאס. כשהוא מצא את אותו מחוסר הכרה הוא קרא לעזרה, ואליו הצטרף טכנאי שעובד בבית החולים הווטרינרי.

בזמן ההחייאה - פגיעת ברק נוספת

בסרטון ממצלמות האבטחה, שגם תיעד את רגע הפגיעה ואת הקריסה של קוריאס, נראים השניים פותחים במאמצי החייאה עד שכוחות ההצלה הגיעו. "כל החלק הקדמי של חולצתו היה שרוף", סיפר אחד מהם. אלא שגם בעיצומן של פעולות ההחייאה, פגע ברק נוסף ממש לידם, אלא שלמרות זאת, כך לדבריהם, "לא הייתה ברירה אלא לטפל בו במקום. לא היה לנו לאן לגרור אותו, היינו צריכים לעשות את זה שם".

לבסוף, האמבולנס הגיע וקוריאס הפצוע הועבר לקבלת טיפול רפואי. בית החולים הווטרינרי החליט להפיץ את התיעוד כדי להעלות את המודעות הציבורית לחשיבותה של עזרה ראשונה בכלל ופעולות החייאה בפרט. משפחתו של קוריאס, שעדיין מאושפז בבית החולים "עם פצעים קשים", פתחה קמפיין למימון ההוצאות הרפואיות וגם שלושת הכלבים שברחו נמצאו והוחזרו בריאים ושלמים.