עורכי דינה של נעמה יששכר הודיעו אתמול (שני) לאימה כי נקבע תאריך לדיון בערעורה של נעמה, והוא יתקיים בעוד כשבועיים. עם זאת, נראה כי נשיא רוסיה ולדימיר פוטין לא יקבל החלטה בעניינה עד לאחר שתוקם ממשלה בישראל, זאת כדי לא לחזק את מעמדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו במקרה של בחירות נוספות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

למרות תאריך הדיון שנקבע, אתמול פורסם בסוכנות הידיעות בלומברג‎ כי פוטין לא צפוי להחליט האם לחון את יששכר עד אחרי שבירושלים תוקם סוף סוף ממשלה. על פי מקורות בקרמלין, נשיא רוסיה מעדיף לא להעניק לנתניהו מתנה פוליטית, זאת בעקבות פעולותיה של ישראל ושל צה"ל בסוריה. על פי הדיווח, פוטין יכריע באופן אישי בעניינה של יששכר מיד לאחר הקמת הממשלה.

פרקליטיה של יששכר מסרו לאימה יפה כי ערעורה יידון ב-12.12. מיד לאחר מכן, אמור בית המשפט לפסוק בעניינה. בנויסף נודע כי ביום ראשון השבוע הרשו לראשונה הרשויות ברוסיה לבת דודתה של נעמה, מיטל לזר, לבקר אותה בתא המעצר בו היא מוחזקת במוסקבה.

עוד דווח כי יפה יששכר פנתה בימים האחרונים במכתב אישי לפוטין, בו ביקשה ממנו להעניק לנעמה חנינה. הפטריארך היווני-אורתודוכסי של ירושלים  העביר את הבקשה לנשיא רוסיה. במכתב ביקשה אמה של נעמה "עם כל הכאב שבלבה של אם, לחון את ביתי ולהשיבה אל חיק משפחתה".