התפתחות בפרשת נעמה יששכר וההאקר הרוסי: היום (שלישי) החליטו בשב"ס להעביר את אלכסיי בורקוב, הרוסי שעצור בישראל וניצב בפני הסגרה לארה"ב, לאגף בהשגחה "לצורך הבטחת שלומו". אמש פרסמנו ציטוטים של גורם ישראלי בכיר, שהעריך כי הסיכוי להסגרת בורקוב לארה"ב בניגוד לעמדת מוסקווה הוא "99%".

"היהלום הרוסי": כך נראים חייו של אלכסיי בורקוב בכלא הישראלי

הצצה למאבק להחזרת נעמה יששכר: "רוצים לקיים הפגנת ענק"

בורקוב הוחזק עד כה בכלא הדרים, אך כעת הועבר לאגף השגחה שבו יש נוכחות גבוהה יותר של סוהרים וגם יותר מצלמות. לא מדובר בהרעה בתנאיו של ההאקר, שכעת נמצא בכלא ניצן ברמלה.

ההחלטה בעניינו של בורקוב התקבלה לאחר הערכת מצב שקיימו בשירות בתי הסוהר (שב"ס), יחד עם "נציגי משרדי ממשלה רלוונטיים", לפי לשון ההודעה. הדיון עסק בתנאי החזקתו של העצור. "שב"ס עומד בקשר עם משרדי הממשלה הרלוונטיים לגבי החזקתו של העצור בארץ עד לקבלת החלטה בעניינו", נמסר.

גורם ישראלי בכיר דיבר אתמול (שני) עם חדשות 12 והתייחס לאפשרות שנעמה יששכר, הישראלית שנשלחה ל-7.5 שנות מאסר ברוסיה בגלל החזקת סמים, תשוחרר. "יש מה לעשות מול הרוסים במה שקשור לנעמה יששכר, אבל הדברים ייעשו בשקט ובצינורות המקובלים", אמר.

בורקוב יוסגר? ההחלטה - בימים הקרובים

הגורם הישראלי הבכיר הוסיף כי "מתנהלים מגעים שקטים וביתר שאת מאז שנגזר העונש". לגבי ההאקר הרוסי אמר הבכיר שלהערכתו "99% שהוא יוסגר לארה"ב, למרות הקשר שהרוסים עשו בין שני המקרים". מלשכת ראש הממשלה נמסר כי "ראש הממשלה והרשויות בישראל ממשיכים במאמצים המדיניים להחזיר את נעמה הביתה".

אתמול פורסם בכלי התקשורת ברוסיה כי פוטין שוקל חנינה ליששכר, ובימים הקרובים יכריע שר המשפטים אמיר אוחנה לגבי הסגרת של ההאקר הרוסי המוחזק בישראל. 

במקביל, גורמים מדיניים הזהירו שגזר הדין של נעמה הוא תקדים שמסכן כל נוסע שנכנס לגבולותיה האוויריים של רוסיה. גזר הדין מכניס בפועל לסעיף העונשין הגדרה חסרת תקדים, לפיה גם אזרחים זרים שרק עבר בשדה התעופה של המדינה לצורך טיסת מעבר יוכלו להיחשב מבריחים.

הביקור בכלא: "נעמה התרגשה, מרגישה כאילו חטפו אותה"

יפה יששכר סיפרה אתמול לחדשות 12 על הביקור בכלא: "היה בכי, הרבה בכי, היא אמרה שהיא פשוט עייפה, היא מותשת, היא מנסה להחזיק את עצמה, היא אומרת 'אימא, תגידי לי שמוציאים אותי, שאני לא נשארת פה'". האם הוסיפה: "הם לא נתנו לי להראות לה את העיתונים מהארץ ואמרתי לה שתהיה חזקה, שהיא מוערצת, שאנשים מחזקים אותה ומה הלחץ של התקשורת יעשה... האנשים למעלה באמת רוצים שהיא תצא".

"אמרתי לה 'ראש הממשלה אמר לי לחזק אותך והשר אוחנה אומר לי לחזק אותך ואני יודעת ששר החוץ עובד על זה' – האמת, לא יודעת אם היא מאמינה לי"", הוסיפה האם. על תגובת בתה למכתב אמרה: "היא התרגשה". 

על תוכן השיחה עם בתה אמרה: "היה חשוב לה להגיד שזה מתסכל, כאילו הם חטפו אותה. היא אומרת שכל אחד בכלא מכיר את הסיפור ושאמרו לה 'מה חשבת לעצמך'. היא אומרת שהיא מנסה לא להקשיב ולא להיכנס לזה, היא יודעת בתוך תוכה שזה לא נכון".

לפני שנכנסה לבקר את בתה בבית הכלא, האם סיפרה שהיא הדפיסה לה מכתב ושהיא תניח לה אותו על הזכוכית שמפרידה ביניהן. "אני מקווה שהיא לא תבכה. הדפסתי את זה בגדול כדי שתוכל לקרוא וכתבתי את מה שהרגשתי אחרי המשפט", אמרה. "היא לא מבינה כלום על הבחור הרוסי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות