תקרית ביזארית במיוחד הדהימה לאחרונה את הנוכחים באחד מבית המשפט ברוסיה כאשר הנאשם במשפט ניסה להימלט מתא הזכוכית שלו במהלך הדיון בעניינו ומול המצלמות.

בסרטון שפורסם ביממה האחרונה והפך לוויראלי בכל העולם, ניתן לראות את ליאוניד גרייסר (18) החשוד ברצח אחותו חומק מהסורגים העליונים של התא בו ישב ושובר את התקרה האקוסטית של האולם, בנסיון להימלט מבית המשפט.

במהלך ניסיון ההימלטות גרייסר אמנם הצליח לצאת מהתא בו הוחזק, אבל הוא לא הגיע רחוק כל כך; שוטרים ומאבטחים שנכחו במקום מיהרו לתפוס אותו באלימות, ובשלב מסוים אחד השוטרים נאלץ לחשמל אותו באמצעות טייזר בנסיון להתשלט עליו, עד שבסופו של דבר גרייסר הרים ידיים וחזר למקומו.

גרייסר נתפס זמן קצר לאחר שרצח את אחותו הגדולה, אריאדה קורול (21), כחלק מטקס סגידה לשטן בו השתתף, אז כוחות המשטרה הוזעקו לדירתו בעקבות תלונות השכנים על צרחות איומות שנשמעו מתוך הבית, וכשפרצו לדירה גילו את גרייסר "מתפלל" לצד גופתה של אחותו.

גופתה של קורול נמצאה שרועה על הרצפה עם דימויים שטניים שצויירו על עורה, ותמונות מזירת הפשע שהוצגו בבית המשפט הראו מספר פציעות דקירה על גופתה והיו אלו שהובילו למותה. לצד גופתה של קורול מצאו החוקרים כמות סמים רבה, ואלרח שגרייסר נעצר ונלקח לחקירה - הוא הודה באשמה.

 

סיאנס (אילוסטרציה: By Dafna A.meron, shutterstock)
גרייסר נמצא "מתפלל" לצד גופתה של אחותו | אילוסטרציה: By Dafna A.meron, shutterstock

צוות התביעה טוענים כי החשוד הודה שרצח את אחותו במטרה "להשתחרר מכוחו של השטן", ולאחר מכן הוא הוסיף כי הוא שלם לחלוטין עם מעשיו ומערכת היחסים שלו עם אחותו הייתה מצוינת. למעשה, הוא אפילו טען שהרצח שיפר את מערכת היחסים של השניים.

מאז ניסיון הבריחה הביזארי שלו בבית המשפט, מעצרו הוארך בחודשיים נוספים עד תום ההליכים המשפטיים נגדו. טרם התברר האם הוא מואשם ברצח או ברצח בנסיבות מחמירות, אך על פי החוק הרוסי צפויים להיגזר עליו מינימום 15 שנות מאסר.