פרטים חדשים בפרשת ג'פרי אפסטין: הסוהרים שהיו אמורים להשגיח על המיליארדר, שהתאבד בתא המאסר בעודו מחכה למשפטו בגין סחר בקטינות, זייפו דוחות על בדיקות הנוכחות שהם אמורים לעשות לאסירים על פי הפרוטוקול - כך דווח היום (רביעי) ברשת CBS האמריקנית. אמש הודיעו במשרד המשפטים של ארה"ב כי שני הסוהרים שהיו אמורים להשגיח על אפסטין בזמן שהתאבד הושעו מתפקידם.

על פי הפרסום ברשת CBS, חברו לתא של אפסטין בבית המעצר המטרופוליטן שבמנהטן שוחרר בערבות ביום שישי האחרון והשאיר את אפסטין לבדו בתא יום לפני מותו. גורם המעורה בפרטי החקירה הוסיף כי אפסטין התאבד שעה עד שעתיים לפני שנמצא ללא רוח חיים בתאו.

כלא המטרופוליטן בניו יורק מנהטן בו ג'פרי אפסטין הת (צילום: רויטרס)
כלא המטרופוליטן בניו יורק בו התאבד ג'פרי אפסטין | צילום: רויטרס

על פי פרסום נוסף בסוכנות הידיעות AP, הסוהרים לא ביצעו את הבדיקות שנרשמו ביומן בית הסוהר בלילה שבו שם אפסטין קץ לחייו - כך עולה מצילומי האבטחה באגף. על פי הפרסום ברשת CBS, לפחות אחד מהעובדים הזמניים במרכז המעצר עמד על המשמר בזמן ההתאבדות. העובד המחליף לא היה חלק מהצוות הקבוע שהוקצה לשמירה על תאו של אפסטין.

אפסטין, שהואשם בסחר בקטינות, שם קץ לחייו כשבוע לאחר שניסה לתלות את עצמו. מאז מותו של המיליארדר נפוצו שלל תיאוריות קונספירציה לגבי נסיבות מותו, כשרבים מאמינים שלא הוא זה ששם קץ לחייו. העובדה שנהלי ההשגחה בכלא, לפיהם יש לבצע פטרולים מדי חצי שעה, לא התבצעו ביום מותו מחזקים תיאוריות אלה, כמו גם העובדה שאפסטין הוסר מרשימת ההשגחה המיוחדת למי שהפגינו נטיות אובדניות, חרף ניסיון ההתאבדות שכשל.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום