נשיא ארה"ב ממשיך בניסיונות להכחיש את החשדות נגדו: בציוץ שפרסם היום (רבעי) בחשבון הטוויטר שלו, התייחס טרמאפ להליך ההדחה שנפתח נגדו ואמר כי מדובר "בניסיון הפיכה ולא בהליך הדחה שמטרתו ליטול מאזרחי ארה"ב את כוחם, קולם ואת זכויותיהם הבסיסיות ביותר". 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"ככל שאני מתעמק בכך יותר ויותר בימים האחרונים, אני מגיע למסקנה שנעשה כאן מאמץ לשלול מהאנשים את חירותם, לבטל את התיקון השני לחוקה, את הדת, הצבא, את חומת הגבול ואת זכויותיהם הטבעיות של אזרחי ארה"ב שניתנו להם על ידי האל", כתב טראמפ. 

 

 

 ....People, their VOTE, their Freedoms, their Second Amendment, Religion, Military, Border Wall, and their God-given rights as a Citizen of The United States of America!

 

בתוך כך, נשיא אוקראינה ולודימיר זלינסקי התייחס אתמול לדיווחים לפיהם טרמאפ לחץ עליו לפתוח בחקירה נגדו בנו של יריבו הפוליטי ג'ו ביידן. 

 "זה בלתי אפשרי להשפיע עליי", הצהיר זלנסקי בשיחה עם כתבים בקייב. "אני לא מרגיש שום לחץ. יש אנשים רבים במערב ובאוקראינה שהיו רוצים להשפיע עליי אבל אני נשיא של מדינה עצמאית ואני חושב שהצעדים שנקטתי עד כה מוכיחים שאי אפשר להשפיע עליי". עוד הצהיר כי מעולם לא דיבר או נפגש עם רודי ג'וליאני, עורך דינו האישי של טראמפ, שהוזכר פעמים רבות בשיחה ביניהם.

טראמפ ונשיא אוקראינה זלנסקי בפגישה בשולי עצרת האו"ם (צילום: שי פרנקו, רויטרס)
טראמפ ונשיא אוקראינה זלנסקי בפגישה | צילום: שי פרנקו, רויטרס

בשבוע שעבר איש מודיעין אמריקני קיבל מעמד של חושף שחיתויות והגיש תלונה על שיחת טלפון בעייתית לכאורה של טראמפ עם נשיא אוקראינה. לפי החשד, טראמפ עיכב סיוע צבאי על מנת לשכנע את נשיא אוקראינה לחקור את מעורבותו האפשרית של בנו של ג'ו ביידן בשחיתות מקומית. תמלול השיחה פורסם וטראמפ טען כי התמלול מוכיח שלא קשר בין הדברים.

סקרים שהתפרסמו מראים שהתמיכה בהליך ההדחה עולה, גם בקרב הרפובליקנים המתונים. גם הפרסומים שלפיהם מזכיר המדינה פומפאו נכח בשיחה גרמו מבוכה מכיוון שסתרו את דבריו של פומפאו, שכבר זומן לעדות יחד עם עורך דינו של טראמפ ג'וליאני. מנהיג הרפובליקנים בסנאט אמר שהם יפעלו לפי החוקה וידונו בהליך ההדחה אם יידרשו לכך.

אתמול אף נרשמה הסתבכות נוספת בפרשה: לפי פרסום בניו יורק טיימס, טראמפ שוחח בטלפון עם ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון וביקש ממנו לסייע בחקירת משרד המשפטים, שנועדה להפריך את קשרי קמפיין הבחירות שלו ב-2016 עם רוסיה.