בראיין נייט היה בן חמש בלבד כשנפרד מאביו, טייס הקרב רוי נייט ג'וניור, בעת שהמריא למלחמה בווייטנאם. הפרידה ההיא בשדה התעופה בדאלאס הייתה הפעם האחרונה שבה התראו השניים: האב נפל במלחמה והוגדרה כנעדר שנים רבות, עד שלאחרונה אותרו שרידי גופתו. אתמול (חמישי) החזיר בראיין, שהפך בעצמו לטייס בעקבות אביו, את שרידי אביו לאדמת ארה"ב בטקס מרגש.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האב, רוי נייט ג'וניור, הוגדר כנעדר לאחר שמטוסו הופל במאי 1967: הוא היה אז בן 36. איש לא ראה אותו צונח מהמטוס לפני שהתרסק והתפוצץ. ב-1974 הוא הוגדר כחלל, למרות ששרידי גופתו לא אותרו, והוא קודם לדרגת קולונל.

השנה הודיע משרד הביטחון האמריקני למשפחתו של נייט כי השרידים אותרו. אתמול בנו של טייס הקרב החזיר בטיסה את שרידי גופתו לשדה התעופה בדאלאס, טקסס – המקום שבו התראו לאחרונה.

הטייס החזיר את שרידי אביו שנפל בוייטנאם (צילום: CNN)
מסדר הכבוד לאב שנפל בוייטנאם | צילום: CNN

בראיין נייט עובד כטייס עבור חברת Southwest, שפרסמה את הסרטון המרגש מ"סגירת המעגל" המשפחתית. כמעט כל צוות שדה התעופה הגיע למקום על מנת לחלוק כבוד אחרון לגיבור שנפל בקרב – וזכה לכבוד צבאי מלא ולמשמר כבוד שסחב את ארונו. האב ייקבר מחר בעיר ווטרפורד שבטקסס.

"משפחת סאות'ווסט איירליינס מתכבדת לתמוך בחזרתו של קולונל נייט, לאחר שנים רבות ומלאות תקווה – כמו גם בחזרתו של כל גיבור צבאי שהקריב את הקורבן האולטימטיבי תוך כדי שירות בצבא", נמסר בהודעה הרשמית.

העיתונאי הקנדי ג'קסון פרוסקו, שנכח בשדה בזמן האירוע, סיפר: "כל הטרמינל הגיע לצפות בנחיתתו והיה בדממה, זה היה מדהים להיות עד לרגע הזה".