חקירת מותו של עבריין המין ג'פרי אפסטין: על פי דיווחים שונים, כ-12 סוכני FBI נראו יורדים מסירות מנוע ומסיירים על עגלות גולף באי השייך למיליארדר היהודי. החקירה בעניין נמצאת בעיצומה כשבין הדיווחים השונים פרסום של הניו יורק פוסט שחושף כי אפסטין שהה מספר שעות בתאו ללא השגחה, ותלה את עצמו בתאו באמצעות סדין שקשר למיטת קומותיים.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה. >>> מהרו להירשם עוד היום

אמש התייחס התובע הכללי של ארצות הברית ויליאם בר לפרשה, ואמר כי נמצאו אי-סדרים חמורים במתקן המעצר שבו התאבד אפסטין לפני שלושה ימים. בר הוסיף כי מותו של אפסטין לא יעצור את החקירה בפרשת הסחר בקטינות שבה הוא חשוד, והבהיר כי שותפיו של המילארדר למעשים יישאו בתוצאות.

האי הפרטי של ג'פרי אספטין באיי הבתולה (צילום: רויטרס_)
האי הפרטי של ג'פרי אספטין | צילום: רויטרס_

במקביל, בכלי התקשורת האמריקניים מדווחים על כך שההשגחה על אפסטין הוסרה, בין היתר, לבקשת עורכי דינו. לפי הניו יורק טיימס, אחד משני הסוהרים שהוצבו לשמור על אפסטין לא היה לא היה קצין מעצרים מוסמך, אלא מחליף, וכך גם השומר שבדק את אפסטין לפני שהתגלתה גופתו. מדיווח זה אף עולה כשל חמור - אפסטין שהה בתאו מספר שעות לבדו וללא השגחה, מה שאפשר לו לבצע את ההתאבדות.

אחת הטענות שעלו בקשר להתאבדות היא שהיה צורך לבצע הסתכלות פסיכיאטרית בטרם הוסרה ממנו ההשגחה. אפסטין שם קץ לחייו בשבת האחרונה בתא המעצר בו שהה בניו יורק, שעות ספורות לאחר שהותרו לפרסום עדויות קשות נוספות נגדו. בעדויות החדשות נחשפו פרטים חדשים אודות יחסיו של אפסטין עם דמויות מוכרות כמו נשיא ארה"ב הנוכחי דונלד טראמפ, הנשיא לשעבר ביל קלינטון והנסיך אנדרו הבריטי.

מאז מותו של אפסטין נפוצו שלל תיאוריות קונספירציה שונות לגבי נסיבות מותו, כשרבים מאמינים שלא הוא זה ששם קץ לחייו. העובדה שנהלי ההשגחה בכלא, לפיהם יש לבצע פטרולים מדי חצי שעה, לא התבצעו ביום מותו מחזקים תיאוריות אלה, כמו גם העובדה שאפסטין הוסר מרשימת ההשגחה המיוחדת למי שהפגינו נטיות אובדניות, חרף העובדה שכבר ניסה קודם לכן להתאבד בכלא – ללא הצלחה.