פיצוצים עזים נשמעו בבסיסים של מיליציות שיעיות פרו-אירניות בגבול בין סוריה לעירק, כך דווח הלילה (בין ראשון לשני) ברשת "אל-ערביה" הסעודית. מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח כי כלי טיס לא מזוהים תקפו באותו האזור. ככל הנראה יש הרוגים ופצועים בקרב אנשי המיליציות.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

הפיצוצים נשמעו באזור אל-בוכמאל שבמזרח סוריה וסמוך לעירק. לפי "אל-ערביה", התקיפה כוונה ליעדים של מיליציות שמובלות על ידי משמרות המהפכה: חיזבאללה העירקי, אל-אבאביל וחיידריון. על פי הדיווחים מהלילה, ארבעה תקיפות אוויריות בוצעו נגד מחסני תחמושת של המיליציה האירנית "אלאמאם עלי" שנמצאין באזור המהווה תחנה מרכזית וחשובה בציר היבשתי מאירן לסוריה ולבנון. 

בחודשיים האחרונים לא מעט הפצצות מסתוריות אירעו על ציר זה. על פי הדיווחים, בחודשים האחרונים הגבירו המיליציות האירניות את נוכחותן בגבול, במיוחד בעיר אל-בוכמאל. 

לפני כשבוע פורסם כי אירן פעלה להקים בסיס צבאי חדש בגבול סוריה-עירק, שאמור לאכלס אלפי חיילים ולשמש מתקן אימונים למיליציות השיעיות באזור. המידע נחשף בעקבות צילומי לווין של חברת ImageSat הישראלית ומספר סוכנויות מודיעין מערביות. על פי מומחי ביטחון מערביים, זהו המבנה הגדול ביותר שאירן מקימה בסוריה מאז נכנסה לאזור. 

תמונות לווין: הבסיס האירני שנבנה בגבול סוריה ועירק (צילום: ImageSat International (ISI))
תמונת לווין של הבסיס האירני בגבול סוריה-עירק | צילום: ImageSat International (ISI)

הבסיס נקרא "אימאם עלי", והוא נבנה בידיעת ובאישור ההנהגה באירן, כך על פי גורמי הביטחון. לפי ניתוח התצלומים ייתכן כי בבסיס, בנוסף לאכלוס אלפי חיילים מכוח אל-קודס, יאוחסנו טילים מדויקים. כעשרה מחסנים נראים בתצלומים, והבסיס מתוכנן לשמש גם כמסדרון להעברת אמל"ח מאירן וסוריה. על פי הדיווחים, בניית הבסיס והפיכתו למבצעי תושלם בחודשים הקרובים.