חברת הקונגרס הדמוקרטית, אלכסנדריה אוקסיו קורטז, ממשיכה למתוח ביקורת חריפה נגד ישראל. בסוף השבוע האחרון, לאחר שהגיעה לברונקס שבניו יורק כדי לחלק ערכות חזרה לבית הספר לתלמידים, אמרה: "אני חושבת שממשלתו של נתניהו מקדמת מדיניות מדאיגה ביותר". קורטז הוסיפה: "לכרוך בין ביקורת על מנהיג או על התנהלותו ובין התנגדות למדינה שלמה, זו התנהגות שמתאימה לאנשים כמו הנשיא שלנו".

בשבועות האחרונים קורטז נשמעה אומרת שיש לבחון את הסיוע האמריקני לישראל, ושלפלסטינים אין ברירה אלא להתנגד ולהתקומם. "אני חושבת שכולנו מאוחדים סביב הרצון לעתיד של שלום צודק מבחינה כלכלית, חברתית ותרבותית", אמרה חברת הקונגרס הצעירה. "שלום שישמור על זכויות האדם של כל האנשים".

נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ תקף אותה ואת שלוש חברות הקונגרס האחרות שאותן הוא מכנה "הרביעייה". הוא קרא לכולן לחזור למקום ממנו הן באו. טראמפ התייחס כבר מספר פעמים בעבר לקורטז כאנטישמית, ועל כך היא הגיבה בסוף השבוע האחרון: "אני חושבת שזו אמירה שנאמרה בחוסר תום לב, והוא לא יכול להאשים באנטישמיות כדי להגן על המדיניות הלא-צודקת והלא אנושית שלו".

קורטז היא כבר דמות פוליטית בולטת בארה"ב שחברי המפלגה הרפובליקנית כבר לא יכולים להתעלם ממנה, ולכן היא יעד מוביל למתקפות מטעמם. גם הציבור היהודי שחי בארה"ב קצת דואג ולפעמים תוהה – מה משמעות ההתחזקות הפוליטית של חברת הקונגרס הזו?

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום