בלעדי: יפה יששכר, אמה של נעמה יששכר, הצעירה הישראלית שעצורה במוסקבה כבר מספר חודשים, פנתה לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה שינסה לפעול למען בתה בפגישתו המתקרבת עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. במכתב ששיגרה לו אתמול (שלישי) דרך אנשי לשכתו אף הוסיפה פנייה אישית מנעמה עצמה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"נעמה בתי חלמה המשך כל ילדותה בארה"ב לשרת בצה"ל, ואכן כשסיימה את לימודיה הגיעה לישראל, התגייסה ואף סיימה בהצטיינות את שירותה הצבאי", כתבה האם בפתח מכתבה. "לאחר השירות הצבאי האינטנסיבי, החליטה כמו שאר בני גילה לצאת לטיול מסביב לעולם. בינואר יצאה לטיול להודו ובעת חזרתה לישראל, הפכו חייה וחיינו לסיוט אחד גדול ומתמשך".

לדברי האם, מאז שהתגלו בתיקהּ של נעמה 9.2 גרמים של קנאביס, "מדיון אחד לאחר היא מוחזרת לכלא בתת-תנאים ועוברת טלטלות רגשיות קשות ביותר בין תקווה לייאוש ודיכאון כואב". עוד הוסיפה כי "בדיון האחרון בבית המשפט החליט השופט הרוסי לצמצם את הביקורים הניתנים לי ולנציג חב"ד, ולהפסיק את שיחות הטלפון",

נעמה יששכר, במעצר כבר 4 חודשים במוסקבה
"כל חיי עלולים להיהרס"

"החודש נקבע כי נעמה תוכל לקבל שני ביקורים בלבד. ביום שישי האחרון נסעתי לבית הכלא לבקר אותה", המשיכה. "אך ורק מבעד לזכוכית משוריינת, בלי יכולת לגעת בה, לחבק אותה. נעמה, בתי הקטנה הייתה מרוסקת לחלוטין. היא סיפרה לי שלא אפשרו לה להתקלח מאז הדיון האחרון שהיה לה בבית המשפט".

האם המשיכה וכתבה כי בתה ביקשה להעביר מסר לראש הממשלה: "תמסרי לראש הממשלה שבגלל שאני ישראלית מתייחסים אליי כפושעת. אני, חיילת משוחררת, ללא כל עבר פלילי ואפילו ללא דוח חניה, נמצאת בבית הכלא הרוסי כבר חמישה חודשים ומיוחסים אליי חשדות של מבריחת סמים. מעולם לא הייתי בעולמות האלה, אני לא קשורה אליהם, אני לא שייכת לכאן, אני בסך הכל צעירה שרצתה לחזור הביתה מהטיול הגדול ולהמשיך בלימודים ובעבודה שלה בתל אביב. עכשיו כל חיי עלולים להיהרס".

יפה ונעמה יששכר
נעמה ואמה

"כל יום שעובר כאן בבית הכלא הרוסי הוא גיהינום", כתבה נעמה. "אפילו מכתבים כבר אינני יכולה לכתוב כי אוסרים עליי לקבל כלי כתיבה ובלוק דפים. כל פעם לפני דיון משפטי אני מגיעה עם כוחות ותקווה שאולי הפעם ההצגה הזו תסתיים ואחזור לישראל - וכל פעם אני מתאכזבת מחדש. אני יודעת שאמי עושה כל מה שהיא יכולה אבל כוחותיה מוגבלים מול המערכת העצומה הזאת, ולכן אני מבקשת ממך אדוני ראש הממשלה, לעמוד לצדי ולסייע לשחרורי ככל שניתן, כפי שאני תמיד עמדתי לצד מדינת ישראל כחיילת בודדת ששירתה בשירות קרבי בצה"ל".

האם מבקשת מנתניהו שמחר בפגישתו עם פוטין יעלה את סוגיית המעצר של בתה, וביקשה לציין בפניו גם כי ברוסיה מסרבים לשחרר אותה למעצר בית חרף העובדה שהוצגו הערבויות ודירות שעומדות בכל הקריטריונים הנוקשים ביותר; העובדה שמעצרה חורג מהנורמה, שכן לפי כל חוות הדגת המשפטיות המקומיות, על כמות כזו של קנאביס לרוב מתבצע מעצר למשך חוש אחד, קנס על סך 250 דולרים וגירוש מהמדינה; והעובדה שעורכי דין מקומיים לא מצאו כל תקדים לאירוע דומה בעשור האחרון לכל הפחות.