משחק גמר גביע הכדורגל הפלסטיני בין קבוצה משכם ובין קבוצת ח'דמאת רפיח מעזה היה אמור להיערך היום (רביעי) ליד שכם, אך בוטל לאחר שבית המשפט קיבל את המלצת השב"כ ומתאם הפעולות של צה"ל בשטחים - ואסר על חלק מהשחקנים מרפיח לצאת מעזה. "יש פה ניסיון לשתק את הספורט הפלסטיני כולו", אמר ג'יבריל רג'וב, הנציג הפלסטיני בארגון הכדורגל העולמי פיפ"א. צה"ל מסר: "מגיבים לכל בקשה בהתאם לבדיקות הבטחוניות".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בית המשפט אישר ל-12 מחברי המועדון מרפיח לצאת מעזה, אך אסר את יציאתם של 23 שחקנים וחברי הנהלה אחרים. מתאם פעולות צה"ל בשטחים הגיב לשאילתה שהגישה סוכנות הידיעות "רויטרס" בנושא: "אנו בודקים כל בקשה בנפרד ומגיבים אליה בהתאם לבדיקות הביטחוניות שאנו עורכים".

ילד מרצועת עזה מתבונן במשחק כדורגל
צופים במשחק כדורגל ברצועה. ארכיון | צילום: רויטרס

"זו תחושה נוראית אחרי שהתאמנו במשך כל כך הרבה זמן", אמר אחמד אבו ת'והאייר, כדורגלן מעזה שבקשתו לצאת מהרצועה נדחתה בידי בית המשפט המחוזי.

ג'יבריל רג'וב, הנציג הפלסטיני בארגון הכדורגל העולמי פיפ"א שמכיר בליגה הפלסטינית, תקף את ישראל. "מנסים לשתק את השחקנים הפלסטינים ואת הספורט הפלסטיני כולו", אמר רג'וב. גם בארגון זכויות האדם "גישה" מחו על ההחלטה: "ישראל מפרה את זכויות האדם של הפלסטינים".

על פי הדיווחים בתקשורת הבין-לאומית שמסקרת את הנושא, המנצחת במשחק הגמר הייתה אמורה לייצג את הרשות הפלסטינית באליפות אסיה לקבוצות, בדומה לטורניר ליגת האלופות של אירופה.