אירן גזרה את דינם ושלחה לכלא שלושה אנשים – שתי נשים וגבר, אחרי שהורשעו בריגול ועבירות ביטחון, בהם סיוע לסוכנות הביון הישראלית – המוסד. שתי הנשים מואשמות בריגול בעת שעבדו בקונסוליה הבריטית בטהרן. ביולי טענה אירן שתפסה 17 מרגלים ואף גזרה דין מוות על חלקם, כעת לא ברור האם יש קשר בין המקרים.

על פי הדיווחים, דובר בית המשפט בטהרן אמר לתקשורת במדינה שאחת מהנשים שנמצאו אשמות - אנושה אשורי שמחזיקה באזרחות כפולה, אירנית ובריטית, אשורי נשלחה ל-12 שנים בכלא בגין קשריה עם המוסד.

לפי הדיווחים באירן, האישה נוספת - אראס אמירי - ריגלה נגד המדינה כשעבדה במחלקה התרבותית של הקונסוליה הבריטית בטהרן. אמירי מוחזקת בכלא בשנה האחרונה – מאז החלה החקירה נגדה. כעת היא קיבלה עונש של 10 שנות מאסר.

אמירי נאסרה יחד עם גבר בשם עלי ג'והארי שעל פי כתב האישום שהתפרסם העביר מידע על פרויקטים של משמרות המהפכה וקבלנים הקשורים לארגון הממשלתי. בחודש יולי האחרון אירן טענה שתפסה 17 מרגלים שעבדו עבור סוכנות המודיעין האמריקנית ה CIA, חלקם קיבלו גזר דין מוות – לא ברור אם השלושה שנשלחו היום לכלא, הם חלק מה17 האלה.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום