האם חשפניות העתיד יהיו... רובוטים? אם לשפוט לפי מועדון החשפנות SS-Club בנאנט שבצרפת, התשובה עשויה להיות כן. שני רובוטים, שעוצבו עם גוף נשי, נעלי עקב ומצלמת וידאו המצלמת במעגל סגור במקום ראש, יבצעו את הופעת הבכורה שלהם סביב העמוד בשבוע הבא כחלק מחגיגות חמש השנים למועדון.

מאחורי היוזמה עומד האמן הבריטי ז'יל ווקר, שבנה את הרובוטים בין היתר בעזרת חלקים של בובות ראווה. לדבריו, הבחירה במצלמות כראשים נעשה במטרה "לשחק עם מושג המציצנות, ולבחון למי יש את הכוח בסיטואציה הזה – למציץ, או לזה שמציצים עליו".

רובוטים חשפנים במועדון בצרפת (צילום: skynews)
מיצג אמנותי על מציצנות | צילום: skynews

בעל המועדון, לורן רו, נלהב מהיוזמה, אך מבהיר כי הרובוטים לא יחליפו את עשר החשפניות האנושיות שעובדות כיום במועדון. לדבריו, "זו קריצה, הומאז' לרובוטיקה – אנחנו צריכים משהו אנושי, חום, מגע אנושי. זה חיבור של ניגודים".

אחד החשפניות במועדון, המוכרת בשם לקסי, הסכימה כי העתיד במועדון ככל הנראה עדיין יהיה אנושי. "הרובוטים לא באמת ישנו את הענף, הם לא יחליפו אותנו", העריכה. "אנחנו לא עובדות בעבודה וולגרית, זו אמנות. זה משהו יפהפה, ורובוטים לא ישנו זאת".

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום