כשסדין לבן או טוניקה מכסה את גופן החיוור, עם שיער שחור כזפת ואיפור כבד, דמותה של סמארה מסרט האימה "הצלצול" מטילה אימה בערים מדרום ועד צפון איטליה. התקשורת האיטלקית מדווחת על "המשחק המטורף" ששוטף את ערי המגף - ואמש (שני) הוא הגיע גם לבירה רומא. המתיחה מתנהלת כך שבזמן שבחורה בתחפושת סמארה מורגן מופיעה, צוות אחר מתעד את הסיטואציה בסתר ומפיץ את הסרטון ברשתות החברתיות.

העדויות הראשונות על דמות שמפחידה מטיילים בפארק מדה הרומאי הגיעו ב-01:40. רבים מהאנשים שנתקלו בדמות לא היו משועשעים כל כך מהמשחק, שלפו אגרופים והרביצו לחבורה שביצעה את המתיחה. "החבורה החלה לרדוף אחרי הדמות ונוצרה שם מהומה", אמר פבריציו מוטטאניני, מנהל דף פייסבוק שכונתי.

בהמשך הלילה ולמרות התגרה, צצה דמותה של סמארה בפארקים ובשכונות מגורים נוספות בבירה, כשבתחנת המטרו מונטי טיבורטיני אף דווח על בחורה בדמות סמארה שעשתה שימוש בזרנוקי אש. במועצת הפארקים הרומאית טוענים שגם ככה הפארקים הופכים למקום מסוכן בלילות בגלל קרבות בין כנופיות או עימותים עם מהגרים שמתגוררים בפארק. "אנחנו לא צריכים כאן עוד בעיות על הראש, משהו צריך לחנך את הילדים האלה", הדגיש מוטטאניני.

הצלצול, סמרה מורגן, סרט, אימה, איטליה, תחפושת
התושבים לא משועשעים. דמותה של סמארה | צילום: 123rf

גם בעיר פוג'ה בדרום מזרח איטליה צצה סמארה, וגם שם פרצו מהומות ותגרות בעקבות המתיחה המוזרה. דיווחים על הופעת הדמות הגיעו גם מהעיר אפראגולה סמוך לנאפולי. ארגוני הורים באיטליה הזהירו מהתפשטות התופעה ברחבי המדינה וטענו שילדים יוצאים לרחובות עם צינורות ברזל כדי לצוד את הדמות: "שימו לב - החיפוש המטופש אחרי 'סמארה' יוצא משליטה, אסון בדרך".