לפי דיווחים קוריאה הצפונית שגרה הלילה (בין שני לשלישי) שני טילים בלתי מזוהים. הטילים לפי הדיווחים שוגרו ממחוז פיונג יאנג לכיוון הצד המזרחי של חצי האי הקוראני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בכיר במשרד הביטחון היפני אמר לאחר הדיווחים כי לא היה אישור לכך שהטילים ששוגרו נכנסו לטריטוריה של יפן והוסיף כי אי לכך לא קיים איום מיידי על בטחונה הלאומי של יפן.

הדיווחים על הטילים מגיעים על רקע הצהרתה של צפון קוריאה בנוגע לחידוש הדיפלומטיה הגרעינית עם ארה"ב, בתנאי שארה"ב תגיע למו"מ עם הצעות "שמתקבלות על הדעת".

בחודש עבר צפון קוריאה שגרה שני טילים עבר הים מהעיר המונג בצפון-מזרח המדינה, כך נמסר מצבא דרום קוריאה. זאת בהמשך לארבעה שיגורים שבוצעו לאחרונה, מאז שהסכים מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און לחדש את השיחות עם ארה"ב על פירוק מנשק גרעיני.

ממשרד הנשיאות בדרום קוריאה נמסר אז כי אחד הטילים הוא טיל בליסטי לטווח קצר, וכי השיגור נועד לבחון את יכולות הטיל שצפון קוריאה מפתחת בכוחות עצמה. עוד נמסר כי יושב ראש המשרד לבטחון לאומי, שר ההגנה וראש סוכנות הביון בדרום קוריאה קיימו וועידה בנושא ירי הטילים מהמדינה הצפונית. גורם אמריקני מסר: "הממשל מודע לדיווחים על שיגור הטיל ועוקב אחר המצב. אנחנו ממשיכים להתייעץ עם בנות בריתנו דרום קוריאה ויפן".