מפקד הסוהרים בכלא הפדרלי בו ג'פרי אפסטין, המיליארדר שהואשם בסחר בנשים למטרות מין, שם קץ לחייו – הועבר מתפקידו באופן זמני. בנוסף שני הסוהרים, שהיו אמורים לפקח על אפסטין בעת שביצע את התאבדותו, הוצאו לחופשה כפויה, כך נמסר ממשרד המשפטים האמריקני הלילה (בין שלישי לרביעי).

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

"היום התובע הכללי הורה ללשכת בתי הסוהר להציב באופן זמני את רב הסוהרים של בית המעצר המטרופוליטן שבמנהטן בתפקיד חדש במשרד של האזור הצפון מזרחי, שם יישאר עד תוצאות חקירת ה-FBI", מסר קרי קופק, דובר משרד המשפטים האמריקני. קופק גם מסר כי שני סוהרים הוצאו לחופשה ושלבית הכלא מונה מפקד חדש.

האי שבבעלותו של ג'פרי אפסטין (צילום: רויטרס)
האי בבעלותו של אפסטין, עליו פשט ה-FBI | צילום: רויטרס

חקירת משרד המשפטים וה-FBI שעוסקת במותו של אפסטין מעוכבת על ידי עובדים פדרליים ששוכרים עורכי דין להגנה משפטית במקרה הצורך. זאת על אף שמשרד המשפטים הצהיר כי "על כל העובדים מוטלת החובה לשתף פעולה באופן מלא" עם החקירה.

עם זאת לכל אזרח בארה"ב, גם אם הוא עובד מדינה, יש את הזכות לסרב לענות על שאלות ולשמור על זכות השתיקה, על פי התיקון החמישי לחוקה. גורמים המעורים בחקירה לא השיבו לשאלה האם עובדי בית כלא המטרופוליטן ניצלו את הזכות הזו בחקירתם, אך מסרו כי מספר נשאלים פוטנציאליים סירבו לשתף פעולה עם החקירה.

ג'פרי אפסטין (צילום: AP)
אפסטין התאבד בתאו. עובדי בית הכלא לא משתפים פעולה עם החקירה | צילום: AP

במקביל, ביום שלישי בבוקר דווח כי כ-12 סוכני FBI נראו יורדים מסירות מנוע ומסיירים על עגלות גולף באי השייך למיליארדר. 

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום