אשתו לשעבר של ולדימיר פוטנין, הרוסי השני העשיר ביותר ברוסיה ושהונו מוערך בכ-14.5 מיליארד פאונד, תובעת ממנו סכום של 5 מיליארד דולר - בתביעת הגירושין הגדולה ביותר שהוגשה אי פעם בבריטניה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

על פי הדיווח בדיילי מייל, נטליה פוטנין (58) שחיה בלונדון כבר כמה שנים והייתה נשואה לפוטנין במשך 31 שנים, תטען בפני בית המשפט שמערכת המשפט הרוסית הייתה מוטה נגדה ובעד לטובת בעלה לשעבר, אחד האנשים החזקים ברוסיה ואבי שלושת ילדיה הגדולים. בבית המשפט הבריטי היא תנסה פעם נוספת לתבוע את תשלומי המזונות מבעלה לשעבר, שעשה את הונו בעסקי המתכות לאחר קריסת ברית המועצות.

מקורות ברוסיה סיפרו כי נטליה מתכוונת לדרוש כמעט 6 מיליארד פאונד, אך עורכי דינה סרבו להתייחס לפרטים או לסכום שננקב בתקשורת הבריטית. בריאיון לדיילי מייל היא סיפרה כי בעלה "זרק, בגד והשפיל" אותה אחרי שפתח במערכת יחסים עם עובדת שצעירה ממנו ב-15 שנים.

"זה עניין מורכב שיוסדר בבתי המשפט בלונדון", סיפרה נטליה בריאיון שהעניקה לעיתון הבריטי. "אלה החיים הפרטיים שלי ואני מנסה לסדר את זה, (עכשיו) זה בידי עורכי הדין שלי".

הבעל לשעבר טען: ירדתי מנכסיי, אני במיליונים האחרונים שיש לי

בעוד שבבריטניה תביעת הענק מסוקרת בהרחבה, כלי התקשורת ברוסיה תוקפים את נטליה. באחד הדיווחים שם נטען: "לאחר שהשתמשה בכל ההזדמנויות הקיימות ברוסיה, נטליה החליטה די בציניות לנסות לנהל את הליכי הגירושין שלה בלונדון, בתקווה שכאן היא תוכל לתבוע מיליארדים מבעלה לשעבר". בסוכנות הרוסית RAPSI דווח כי טענה שהיא זכאית לקבל מחצית מהדיבידנדים ומהמניות של בעלה - גם אם לא תוכל להחזיק במניות עצמן.

בני הזוג פוטנין התגרשו ברוסיה בשנת 2014 לאחר נישואים שכאמור נמשכו 31 שנים במהלכם הביאו לעולם שלושה ילדים משותפים. לאחר ההודעה על הגירושים, דווח כי היא תקבל 5.5 מיליארד פאונד במסגרת הליך גישור, סכום שכעת היא דורשת מבית המשפט.

באשר למחלוקת המשפטית של בני בזוג ברוסיה, שלאחריה עזבה ללונדון, היא טענה כי בעלה שווה הרבה יותר ממה שנטען שיש לו בעוד שבשלב מסוים הוא בעצמו טען שהוא כבר לא מיליארדר, ומגיע ל"מיליונים האחרונים" שלו, כשהוא "נאלץ" לחיות ממשכורת חודשית של 300 אלף פאונד, בערך מילון ו-260 אלף שקלים.